poniedziałek, 26 listopada 2018
Miss Polonia 2018

Finał Miss Polonia '18

Organizatorzy: Biuro Miss Polonia i Agencja Igo-Art

Data i miejsce: 10 listopada 2018 r., Hotel Narvil w Serocku k. Warszawy

Prowadzenie: O. Janiak, P. Kazadi

Gwiazda wieczoru: S. Harb, M. Grędziński

Jury: A. Spieczyńska, J. Piątek Włodarczyk, Y. Reyes, E. Wachowicz, T. Ciachorowski, S. Terrazzino, M. Mikołajczak, M. Korcz

Laureatki:

Miss Polonia - Milena Sadowska

Vicemiss Polonia - Martyna Górak i Patrycja Woźniak

Konkursy międzynarodowe:

  • Martyna Górak - Miss Global Beauty Queen 2015 (Korea Pd.) - Top 15 + Miss Cherish

***

Miss Polonia w 2018 r. miała zostać wybrana po raz 40. Z tej okazji na finałowej gali pojawiły się Miss i Vicemiss Polonia z wielu roczników. Joanna Michalska, Karina Wojciechowska, Ewa Wachowicz, Aleksandra Spieczyńska, Agnieszka Zielnińska, Roksana Jonek, Izabela Opęchowska, Justyna Bergmann, Joanna Drozdowska, Barbara Tatara, Agata Biernat, Paulina Panek, Katarzyna Włodarek, Magdalena Swat i Malwina Ratajczak swoją obecnością zaszczyciły i uświetniły finałowy wieczór. Koncert po raz trzeci z rzędu odbył się w Hotelu Narvil w Serocku k. Warszawy. W siedmiu wyjściach pokazało się na wybiegu 20 finalistek, wśród których po kilkuletniej przerwie znowu znalazła się przedstawicielka Polonii - Agata Dorodko z Litwy.

Koncert transmitowany był na żywo w internecie. Do grona prowadzących poza Oliwierem Janiakiem dołączyła Patrycja Kazadi.

Miłym akcentem było zaproszenie do grona jurorów międzynarodowej piękności - swoją urodą olśniła Yaritza Reyes - I Vicemiss World 2016. Poza nią przy sędziowskim stole zasiadły również m.in. Ewa Wachowicz, Aleksandra Stajszczak i Agata Biernat, która tuż po zakończeniu finału wylatywała do Chin na konkurs Miss World.

Jedną z faworytek była 23-letnia, piękna i mądra studentka prawa Martyna Górak z Kiedrzyna, która 4 lata wcześniej brała udział w finale konkursu Miss Polski i miała już na swoim koncie międzynarodowy sukces. Ostatecznie Martyna zajęła drugie miejsce, zdobywając tytuł I Vicemiss Polonia.

Tego wieczoru bezkonkurencyjna była natomiast 19-letnia Milena Sadowska z małopolskich Babic, piękna brązowooka blondynka. Milena jest studentką I roku dziennikarstwa na Uniwesytecie Papieskim w Krakowie. Nigdy wcześniej nie startowała w żadnym innym konkursie piękności, ani też nie pracowała jako modelka. Łączna pula nagród dla najpiękniejszej wyniosła prawie 50 000 zł

Top 3 uzupełniła kolejna 19-latka, Patrycja Woźniak z Łasku.

20:05, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2018
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 października 2018
Miss Polski 2008 na YouTube

Klaudia Ungermann na Miss World 2008 - prezentacja w sukniach wieczorowych

https://www.youtube.com/watch?v=ZKpt2_Zm1lM

18:05, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2008
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 16 września 2018
Miss Poland Earth 2018

FINAŁ MISS POLAND EARTH 2017

Organizator: Francys Barraza Sudnicka i Łukasz Czarnecki

Data i miejsce: 6 września 2018 r., Teatr Capitol Warszawa

Jury: R. Maserak, E. Szabatin, T. Arciuch, A. Gornostaj, J. Kucner, G. Wolszczak, M. Potocka, G. Drzewiecka.

Prowadzenie: C. Moreno

Gwiazda wieczoru: M. Ziółko, K. Dereń, J. Lesar, K. Hulboj

Laureatki: Miss Poland Earth - Aleksandra Grysz

Vicemiss: Karina Pochwała i Kaja Klimkiewicz

Konkursy międzynarodowe:

  • Kaja Klimkiewicz - Miss World 2016 (USA)
  • Karina Pochwała - Miss Model of the World 2016 - Top 30
  • Karina Pochwała - Miss Eco International 2018 (Egipt) - Top 10
  • Aleksandra Grysz - Miss Earth 2018 (Filipiny)

-----------------------------------------------------------------------------

W 2018 r. konkurs Miss Poland Earth, wybierający polską delegatkę na konkurs Miss Earth był kontynuowany, ale zmienił się jego oragnizator. Tym razem zadania podjęła się Francys Barraza Sudnicka - finalistka Miss Polonia '05, która reprezentowała Polskę na konkursie Miss Earth 2006, na którym awansowała do Top 8 oraz jej życiowy parter Łukasz Czarnecki.

Finałowa gala odbyła się 6 września w warszawskim Teatrze "Capitol". Na scenie pojawiło się 14 finalistek, wśród których mogliśmy dostrzec twarze znane już z innych konkursów piękności. Dziewczęta zaprezentowały się w strojach coctailowych, kostiumach kąpielowych i pięknych sukniach wieczorowych. Wybrana finałowa siódemka miała również okazję odpowiedzieć na pytania związane z ekologią. Publiczność żywo dopingowała swoje faworytki.

Ostatecznie tytuły Vicemiss przypadły w udziale weterankom. II Vicemiss została Kaja Klimkiewicz z Glinojecka - Miss Poland World 2016, zaś drugie miejsce zajęła Karina Pochwała z Koszalina, która brała udział w finale konkursu Miss Polski 2015 oraz Miss Poland Earth 2017, a także w dwóch międzynarodowych konkursach piękności.

Tą najpiękniejszą została natomiast Aleksandra Grysz - 22 latka z Iławy mierząca 176 cm wzrostu, absolwentka marketingu w Szkole Głównej Handlowej i studentka kierunku logistyka i administrowanie w mediach na Uniwersytecie Warszawskim.. Ola jest także instruktorką fitness na trampolinach, czemu zawdzięcza swoją piękną figurę.

---------------------------------------------------------------------------------

Patrz również:

http://www.zarchiwummiss.eu/miss-earth-poland/181-miss-earth-poland-2018

http://imperiummiss.pl/?p=1180

22:25, katarzyna.zebrowska , Miss Poland Earth 2018
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 stycznia 2018
Miss Polski 2017

Organizator: Nowa Scena

Data i miejsce: 3 grudnia 2017 r.; Hala Lodowa MOSiR w Krynicy Zdroju

Prowadzący: Paulina Sykut-Jeżyna, Krzysztof Ibisz

Jury: V. Piekut, T. Olejniczak, P. Maziarz, R. Maślak, P. Kupicha, R. Korólczyk, E. Szulejewski, R. Czepiel, P. Bielarzewski oraz G. Parzutka von Lipiński. 

Laureatki:

Miss Polski 2017 - Kamila Swierc

Vicemiss Polski 2017 - Marta Pałucka i Marta Ziębakowska

***

Konkursy międzynarodowe:

  • Marta Pałucka - Miss World '15 (Chiny) - Top 15
  • Marta Pałucka - Miss International '18 (Japonia)

***

Zwieńczeniem Festiwalu Piękna AD 2017 była gala Miss Polski, która odbyła się 3 grudnia 2017 r. z udziałem 24. finalistek.

Główną faworytką była Marta Pałucka, która dwa lata wcześniej zdobyła tytuł Miss Poland World i awansowała do Top 15 na konkursie Miss World 2015.

Najstarsza z finalistek, 25-letnia Marta, tym razem uległa jednak jednej z najmłodszych - 18 letniej Kamili Swierc. To ta piękna studentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku komunikacja wizerunkowa wywalczyła koronę i tytuł Miss Polski 2017 oraz nagrodę - 50 000 zł.

Marta Pałucka musiała się zadowolić tytułem I Vicemiss Polski '17. Top 3 uzupełniła Marta Ziębakowska, 20-letnia studentka medycyny z Łodzi.

00:28, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2017
Link Dodaj komentarz »
środa, 13 grudnia 2017
Miss Polonia 2017

Finał Miss Polonia '17

Organizatorzy: Biuro Miss Polonia i Agencja Igo-Art

Data i miejsce: 26 listopada 2017 r., Hotel Narvil w Serocku k. Warszawy

Prowadzenie: O. Janiak

Gwiazda wieczoru: Sound 'n Grace, S. Uniatowski

Jury: A. Spieczyńska, St. Karpiel Bułecka, R. Maserak, J. Piątek Włodarczyk, A. Królikowski, A. Wojtkiewicz, G. Kowalczyk, M, Zień.

Laureatki:

Miss Polonia - Agata Biernat

Vicemiss Polonia - Magdalena Swat i Malwina Ratajczak

Konkursy międzynarodowe:

  • Malwina Ratajczak - Miss Grand International 2018 (Myanmar)

***

Finał Miss Polonia 2017 odbył się 26 listopada 2017 roku ponownie w sali balowej Hotelu Narvil w Serocku k. Warszawy i pod wieloma względami przypominał galę sprzed roku. Ponownie prowadzenie powierzono Oliwierowi Janiakowi, ponownie zabrakło transmisji w telewizji i ponownie zaproszono wiele Miss z poprzednich lat.

Swoją obecnością galę uświetniły: Izabella Krzan, Paulina Krupińska, Marcelina Zawadzka, Angelika Jakubowska, Barbara Tatara, Joanna Drozdowska, Izabela Opęchowska, Aleksandra Spieczyńska, Karina Wojciechowska, Joanna Michalska, Dominika Szymańska, Paulina Panek i Francys Sudnicka.

W przeciwieństwie jednak do poprzedniego roku, kiedy grono jurorów składało się głównie z piękności koronowanych w poprzednich latach, tym razem do jury zaproszono jedynie Aleksandrę Spieczyńską, zaś pozostałe Panie pojawiły się w charakterze honorowych gości.

Główną nagrodą dla Miss Polonia 2017 był czek na 20 000 zł i zaszczyt reprezentowania Polski na konkursie Miss Universe 2018.

Od momentu wyłonienia dwudziestu finalistek faworytką była Agata Biernat ze Zduńskiej Woli, która z sukcesem brała udział w konkursie Miss Polonia 8 lat wcześniej - w 2009 roku. Wówczas zdobyła tytuł I Vicemiss. Tym razem spełniła oczekiwania i sięgnęła po najwyższe trofeum. Agata ma 27 lat i 181 cm wzrostu. Tytułami Vicemiss podzieliły się Magdalena Swat z Ostrowca Swiętokrzyskiego (26 lat, 173 cm wzrostu) i Malwina Ratajczak ze Szczecina (18 lat, 179 cm wzrostu). A zatem w Top 3 znalazły się zarówno najstarsza, jak i najmłodsza spośród finalistek konkursu.

Nowa Miss Polonia Agata Biernat jest zamiłowanym sportowcem (rzeźbienie sylwetki, biegi), tancerką, instruktorem tańca i modelką.

20:43, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2017
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 146