piątek, 30 grudnia 2016
Sabina Kontor

Sabina Kontor mieszka w Warszawie i ma 24 lata. Studiuje stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. W przyszłości chciałaby zostać dyplomatą i reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. Uwielbia dalekie podróże, a wolny czas spędza na ringu - jej pasją jest boks.

Myślę, że zdobycie tytułu Miss Polski, pozwoliłby mi na większy rozwój zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej. Jest to również okazja, aby poznać wiele niesamowicie ciekawych osób. Gdybym to ja założyła koronę, chciałabym godnie reprezentować Polskę na konkursie międzynarodowym oraz być jak najlepszym przykładem dla młodych, pięknych dziewczyn, aspirujących do wzięcia udziału w tym konkursie.

Gdybyś miała porównać swój charakter do jednego z żywiołów - ognia, wody, powietrza lub ziemi, to który by to był żywioł i dlaczego?

Byłby to ogień. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że jestem osobą bardzo aktywną i odważną, nie lubię stagnacji, więc idę przez życie zdecydowanym krokiem.

Sabina Kontor

Sabina Kontor

Sabina Kontor

Sabina Kontor

Sabina Kontor

08:08, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2015
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 26 grudnia 2016
Joanna Tlałka

Joanna Tlałka, pochodzi z Torunia i ma 24 lata. Jest tegoroczną absolwentką Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a od kilku miesięcy odbywa staż w firmie brokerskiej. Wolne chwile uwielbia spędzać w towarzystwie najbliższych oraz dba o swoją kondycję chodząc na siłownię. Od zawsze uwielbia tańczyć i zarażać innych swoją energią i uśmiechem, dlatego w przyszłości chciałaby zostać instruktorką zumby.

Konkurs Miss Polski to jedyna i niepowtarzalna szansa na zdobycie tytułu, który otwiera bardzo dużo drzwi i daje możliwości poznania wielu interesujących ludzi. Gdyby to mi udało się zdobyć ten tytuł, pozwoliłoby to mi rozwijać swoje plany i zainteresowania na wielu płaszczyznach oraz sprawdzić umiejętności radzenia sobie w stresujących sytuacjach, co zapewne byłoby doskonałą lekcją, która zaowocowałaby także w przyszłości. Jednak bycie Miss to nie tylko same przyjemności, ale też ogromny obowiązek i dług zaufania. Bycie osobą publiczną wiąże się z dużym stresem oraz odpowiedzialnością za swoje działania. Na dodatek nasze obecnie panujące Miss postawiły wysoko poprzeczkę, więc oczekiwania społeczeństwa na pewno są bardzo wygórowane. Ja, oczywiście, zrobiłabym wszystko, aby im sprostać.

Gdybyś miała porównać swój charakter do jednego z żywiołów - ognia, wody, powietrza lub ziemi, to który by to był żywioł i dlaczego?

Z natury jestem spokojna jak tafla wody, ale jednocześnie tajemnicza i budząca respekt. Jednak czasem potrafię uderzyć jak tsunami.

Joanna Tlałka

Joanna Tlałka

18:58, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2015
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 grudnia 2016
Kamila Wenderlich

Kamila Wenderlich mieszka w Gdańsku, a pochodzi z bardzo małej miejscowości znajdującej się w centrum Polski - Dobrzynia nad Wisłą. Ma 23 lata. Obecnie kończy studia kulturoznawcze ze specjalizacją dziennikarską na Uniwersytecie Gdańskim. Na co dzień tańczy oraz trenuje w najlepszym zespole cheerleadingowym w Polsce - Cheerleaders Flex Sopot. Od czterech lat w sezonie letnim związana jest z telewizją regionalną, w której prowadzi program podróżniczy „Na Walizkach” opisujący wszystkie zalety Pomorza. W przyszłości chciałaby połączyć swoje teraźniejsze zajęcia i zostać dziennikarką sportową. Dodatkowo marzy jej się założenie swojej szkoły tańca lub fitnessu i prowadzenie zajęć z dziećmi lub z dorosłymi kobietami. Wolny czas spędza uprawiając sport. Jeździ na rolkach, gra w squasha, pływa na desce windsurfingowej, zaczęła również pływać na skuterach wodnych. Lubi żyć aktywnie, to daje jej wiele radości. Jedną z jej największych pasji są podróże, a więc poznawanie nowych kultur i ludzi, zwiedzanie pięknych zakątków Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Interesuje się religiami świata, czyli tym, w co wierzą ludzie z różnych części naszego globu, jak wyznają swoją wiarę i jaka terminologia ich obowiązuje. Prowadzi również bloga, w którym opisuje wszystkie podróże, których podjęła się w przeciągu ostatnich trzech lat. Jej największym marzeniem jest, aby za kilkanaście lat mieć cudowną rodzinę oraz być spełnioną kobietą.

Korona Miss Polski to wielki zaszczyt, ale także obowiązki. Cztery lata temu startowałam już w tym konkursie, dotarłam do finałowej „10”, ale wtedy traktowałam to tylko jako wielką przygodę w moim życiu. Dzisiaj, dzięki mojemu doświadczeniu, pewności na scenie oraz wśród ludzi mogę powiedzieć, że podołałabym w spełnianiu wszystkich tych obowiązków, jakie czekają przyszłą Miss Polski 2015. Moim głównym celem i marzeniem jest to, aby móc reprezentować nasz kraj na międzynarodowym konkursie piękności oraz odnieść tam wspaniały sukces. Chciałabym pokazać przedstawicielkom innych krajów, że Miss Polski to nie tylko piękna twarz i figura, ale także ciekawa osobowość oraz mądra osoba, która może osiągać wielkie rzeczy dzięki swojemu zaangażowaniu i sile wewnętrznej.

Gdybyś miała porównać swój charakter do jednego z żywiołów - ognia, wody, powietrza lub ziemi, to który by to był żywioł i dlaczego?

Zdecydowanie byłoby to powietrze. Często chodzę z głową w chmurach. Mam milion pomysłów na minutę i wszędzie mnie pełno (tak jak powietrza) J. Mam mnóstwo osób w swoim życiu, bez których nie potrafiłabym oddychać, tak jak one beze mnie. Cały czas próbuję się doskonalić, odkrywać świat i kochać ludzi. Kieruje mną obiektywne spojrzenie na sytuacje oraz ekspresyjna osobowość, co ułatwia mi komunikowanie się z innymi. To wszystko kojarzy mi się z tym żywiołem. I taka jestem.

Kamila Wenderlich

Kamila Wenderlich

Kamila Wenderlich

Kamila Wenderlich

22:51, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2015
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 grudnia 2016
Aleksandra Olszewska

Aleksandra Olszewska ma 19 lat. Studiuje marketing internetowy w Collegium da Vinci w Poznaniu. Współtworzy start-up smart mirrors, są to inteligentne lusterka motocyklowe, które dopasowują swój kąt do pozycji kierowcy. W niedalekiej przyszłości planuje otworzyć własną unikatową i jedyną w swoim rodzaju knajpkę. Prowadzi bardzo aktywny tryb życia, latem pływa na windsurfingu, zimą preferuje narty. Marzeń ma wiele - skok ze spadochronem, wycieczka po Azji, jednak priorytetem dla niej jest posiadanie w przyszłości pełnej, szczęśliwej rodziny.

Zdobycie korony Miss Polski pozwoliłoby mi przełamać stereotyp na temat Miss i pokazać, że z urodą idzie w parze inteligencja. Mogłabym bardziej wyeksponować swoje działania związane ze smart mirrors, gdyż smart mirrors powiązane jest z tematyką bezpieczeństwa na drogach, więc jako Miss Polski mogłabym dotrzeć do większego grona osób, które zainteresuje ten temat. Godnie reprezentowałabym markę Miss Polski na całym świecie zważywszy na to, że w najbliższym czasie pojawimy sie z naszym start-upem na wielu konferencjach w Europie i USA.

Gdybyś miała porównać swój charakter do jednego z żywiołów - ognia, wody, powietrza lub ziemi, to który by to był żywioł i dlaczego?

Gdybym miała wybrać żywioł, z którym się identyfikuję, to niewątpliwie byłaby to woda. Symbolizuje ona przede wszystkim głębokie uczucia, opiekuńczość, intuicję, a ja w swoim życiu zawsze kieruję się uczuciami oraz troszczę się o ludzi, którzy są bliscy mojemu sercu.


Aleksandra Olszewska

Aleksandra Olszewska

Aleksandra Olszewska

23:46, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2015
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 grudnia 2016
Miss Polonia 2006 na YouTube

Marzena Cieślik na Miss World 2006

https://www.youtube.com/watch?v=cJgVRqBH7pQ

19:20, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2006
Link Dodaj komentarz »