czwartek, 22 grudnia 2016
Kamila Wenderlich

Kamila Wenderlich mieszka w Gdańsku, a pochodzi z bardzo małej miejscowości znajdującej się w centrum Polski - Dobrzynia nad Wisłą. Ma 23 lata. Obecnie kończy studia kulturoznawcze ze specjalizacją dziennikarską na Uniwersytecie Gdańskim. Na co dzień tańczy oraz trenuje w najlepszym zespole cheerleadingowym w Polsce - Cheerleaders Flex Sopot. Od czterech lat w sezonie letnim związana jest z telewizją regionalną, w której prowadzi program podróżniczy „Na Walizkach” opisujący wszystkie zalety Pomorza. W przyszłości chciałaby połączyć swoje teraźniejsze zajęcia i zostać dziennikarką sportową. Dodatkowo marzy jej się założenie swojej szkoły tańca lub fitnessu i prowadzenie zajęć z dziećmi lub z dorosłymi kobietami. Wolny czas spędza uprawiając sport. Jeździ na rolkach, gra w squasha, pływa na desce windsurfingowej, zaczęła również pływać na skuterach wodnych. Lubi żyć aktywnie, to daje jej wiele radości. Jedną z jej największych pasji są podróże, a więc poznawanie nowych kultur i ludzi, zwiedzanie pięknych zakątków Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Interesuje się religiami świata, czyli tym, w co wierzą ludzie z różnych części naszego globu, jak wyznają swoją wiarę i jaka terminologia ich obowiązuje. Prowadzi również bloga, w którym opisuje wszystkie podróże, których podjęła się w przeciągu ostatnich trzech lat. Jej największym marzeniem jest, aby za kilkanaście lat mieć cudowną rodzinę oraz być spełnioną kobietą.

Korona Miss Polski to wielki zaszczyt, ale także obowiązki. Cztery lata temu startowałam już w tym konkursie, dotarłam do finałowej „10”, ale wtedy traktowałam to tylko jako wielką przygodę w moim życiu. Dzisiaj, dzięki mojemu doświadczeniu, pewności na scenie oraz wśród ludzi mogę powiedzieć, że podołałabym w spełnianiu wszystkich tych obowiązków, jakie czekają przyszłą Miss Polski 2015. Moim głównym celem i marzeniem jest to, aby móc reprezentować nasz kraj na międzynarodowym konkursie piękności oraz odnieść tam wspaniały sukces. Chciałabym pokazać przedstawicielkom innych krajów, że Miss Polski to nie tylko piękna twarz i figura, ale także ciekawa osobowość oraz mądra osoba, która może osiągać wielkie rzeczy dzięki swojemu zaangażowaniu i sile wewnętrznej.

Gdybyś miała porównać swój charakter do jednego z żywiołów - ognia, wody, powietrza lub ziemi, to który by to był żywioł i dlaczego?

Zdecydowanie byłoby to powietrze. Często chodzę z głową w chmurach. Mam milion pomysłów na minutę i wszędzie mnie pełno (tak jak powietrza) J. Mam mnóstwo osób w swoim życiu, bez których nie potrafiłabym oddychać, tak jak one beze mnie. Cały czas próbuję się doskonalić, odkrywać świat i kochać ludzi. Kieruje mną obiektywne spojrzenie na sytuacje oraz ekspresyjna osobowość, co ułatwia mi komunikowanie się z innymi. To wszystko kojarzy mi się z tym żywiołem. I taka jestem.

Kamila Wenderlich

Kamila Wenderlich

Kamila Wenderlich

Kamila Wenderlich

22:51, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2015
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 grudnia 2016
Aleksandra Olszewska

Aleksandra Olszewska ma 19 lat. Studiuje marketing internetowy w Collegium da Vinci w Poznaniu. Współtworzy start-up smart mirrors, są to inteligentne lusterka motocyklowe, które dopasowują swój kąt do pozycji kierowcy. W niedalekiej przyszłości planuje otworzyć własną unikatową i jedyną w swoim rodzaju knajpkę. Prowadzi bardzo aktywny tryb życia, latem pływa na windsurfingu, zimą preferuje narty. Marzeń ma wiele - skok ze spadochronem, wycieczka po Azji, jednak priorytetem dla niej jest posiadanie w przyszłości pełnej, szczęśliwej rodziny.

Zdobycie korony Miss Polski pozwoliłoby mi przełamać stereotyp na temat Miss i pokazać, że z urodą idzie w parze inteligencja. Mogłabym bardziej wyeksponować swoje działania związane ze smart mirrors, gdyż smart mirrors powiązane jest z tematyką bezpieczeństwa na drogach, więc jako Miss Polski mogłabym dotrzeć do większego grona osób, które zainteresuje ten temat. Godnie reprezentowałabym markę Miss Polski na całym świecie zważywszy na to, że w najbliższym czasie pojawimy sie z naszym start-upem na wielu konferencjach w Europie i USA.

Gdybyś miała porównać swój charakter do jednego z żywiołów - ognia, wody, powietrza lub ziemi, to który by to był żywioł i dlaczego?

Gdybym miała wybrać żywioł, z którym się identyfikuję, to niewątpliwie byłaby to woda. Symbolizuje ona przede wszystkim głębokie uczucia, opiekuńczość, intuicję, a ja w swoim życiu zawsze kieruję się uczuciami oraz troszczę się o ludzi, którzy są bliscy mojemu sercu.


Aleksandra Olszewska

Aleksandra Olszewska

Aleksandra Olszewska

23:46, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2015
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 grudnia 2016
Miss Polonia 2006 na YouTube

Marzena Cieślik na Miss World 2006

https://www.youtube.com/watch?v=cJgVRqBH7pQ

19:20, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2006
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 listopada 2016
Miss Polonia 2016

Finał Miss Polonia '16

Organizatorzy: Biuro Miss Polonia i Agencja Igo-Art

Data i miejsce: 12 listopada 2016 r., Hotel Narvil w Serocku k. Warszawy

Prowadzenie: O. Janiak

Gwiazda wieczoru: K. Cerekwicka, Ł. Zagrobelny, H. Mlynkowa

Jury: P. Krupińska, M. Zawadzka,  R. Mancewicz, B. Tatara, A. Spieczyńska, K. Gorazda, K. Borowicz, R. Kapica

Laureatki:

Miss Polonia - Izabella Krzan

Vicemiss Polonia - Dominika Szymańska i Katarzyna Włodarek

Konkursy międzynarodowe:

  • Paulina Rułka - Miss Intercontinental 2016 (Sri Lanka) - Top 15
  • Katarzyna Włodarek - Miss Model of the World 2015 (Chiny) - Top 30 + Best Skin
  • Katarzyna Włodarek - Miss Universe 2017 (USA)
  • Dominika Szymańska - Miss Earth 2017 (Filipiny)
  • Izabella Krzan - Miss Universe 2016 (Filipiny)
  • Natalia Popis - Miss Intercontinental 2017 (Egipt) - Face of Beauty

***

12 listopada 2016 roku stało się to, na co wierni fani czekali prawie 4 lata. Powrócił konkurs Miss Polonia! Tego dnia właśnie odbyła się gala finałowa w Hotelu Narvil w Serocku, k. Warszawy, z udziałem 20 pięknych finalistek. Do życia przywróciła imprezę nowa Dyrektor Generalna Konkursu Miss Polonia - Jadwiga Piątek Włodarczyk wraz z kierowaną przez nią Agencją Igo-Art - dotychczasowym organizatorem regionalnym z Łodzi.

Niestety, tym razem nie było telewizyjnej transmisji na żywo, ale za to wyemitowano bezpośrednią relację w internecie, a poza tym Miss Polonia 2016 otrzymała nową, niezwykle piękną koronę. Nawiązaniem do bogatej tradycji konkursu i prawdziwą gratką dla fanów było zaproszenie na finałową galę aż 12 byłych Miss i Vicemiss Polonia! Takiego zjazdu laureatek nie było chyba jeszcze nigdy wcześniej na żadnym z finałów tej imprezy.

Swoją obecnością galę uświetniły: Paulina Krupińska, Marcelina Zawadzka, Rozalia Mancewicz, Barbara Tatara, Aleksandra Spieczyńska, Karolina Gorazda, Katarzyna Borowicz, Karina Wojciechowska, Angelika Jakubowska, Roksana Jonek, Paulina Panek i Agata Biernat.

Główną nagrodą dla Miss Polonia 2016 był motocykl i zaszczyt reprezentowania Polski na konkursie Miss Universe 2016.

Wybór był bardzo trudny, ale ostatecznie jury za najpiękniejszą uznało Izabellę Krzan z Olsztyna, 21-letnią brązowowłosą studnetkę ekonomii, najwyższą spośród finalistek, bo mierzącą aż 180 cm wzrostu. Tytułami Vicemiss podzieliły się Dominika Szymańska, licząca 177 cm wzrostu i 21 lat oraz najniższa i najstarsza w Top 3 - Katarzyna Włodarek z Wielunia, piękna 25-latka, mierząca 175 cm wzrostu.

Ciekawostką jest fakt, że rok wcześniej piękna Kasia również wywalczyła tytuł II Vicemiss w konkursie Miss Poland World 2015. Zresztą w ogóle konkurs ten obfitował w piękne panie, które odnosiły sukcesy w więcej, niż jednym konkursie piękności. Zarówno Ludwika Cichecka, jak i Dominika Szymańska wystartowały rok później w konkursie Miss Poland Earth. Obie z wyróżnieniem - Ludwika zajęła III miejsce (Miss Earth Water), zaś Dominika tym razem okazała się bezkonkurencyjna i założyła koronę Miss Poland Earth 2017!

00:33, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2016
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 listopada 2016
Magdalena Kucharska

Po rocznej przerwie konkurs Miss Earth 2016 wrócił na Filipiny. Polską reprezentantką, po raz drugi z rzędu, była ambasadorka Miss Egzotica International. Tym razem wybór padł na Magdalenę Kucharską. Magda ma 24 lata, mierzy 175 cm wzrostu, a jej wymiary to 88/58/88. Blondwłosa radomianka jest doświadczoną modelką, ale niestety nie pomogło jej to w odniesieniu sukcesu i z październikowego konkursu Miss Earth wróciła na tarczy.

Tytuł Miss Earth 2016 przypadł w udziale Katherine Elizabeth Espín Gómez z Ekwadoru, a całe Top 4 pochodzi z Ameryki Południowej.

21:28, katarzyna.zebrowska , Misstory
Link Dodaj komentarz »