niedziela, 11 grudnia 2016
Aleksandra Olszewska

Aleksandra Olszewska ma 19 lat. Studiuje marketing internetowy w Collegium da Vinci w Poznaniu. Współtworzy start-up smart mirrors, są to inteligentne lusterka motocyklowe, które dopasowują swój kąt do pozycji kierowcy. W niedalekiej przyszłości planuje otworzyć własną unikatową i jedyną w swoim rodzaju knajpkę. Prowadzi bardzo aktywny tryb życia, latem pływa na windsurfingu, zimą preferuje narty. Marzeń ma wiele - skok ze spadochronem, wycieczka po Azji, jednak priorytetem dla niej jest posiadanie w przyszłości pełnej, szczęśliwej rodziny.

Zdobycie korony Miss Polski pozwoliłoby mi przełamać stereotyp na temat Miss i pokazać, że z urodą idzie w parze inteligencja. Mogłabym bardziej wyeksponować swoje działania związane ze smart mirrors, gdyż smart mirrors powiązane jest z tematyką bezpieczeństwa na drogach, więc jako Miss Polski mogłabym dotrzeć do większego grona osób, które zainteresuje ten temat. Godnie reprezentowałabym markę Miss Polski na całym świecie zważywszy na to, że w najbliższym czasie pojawimy sie z naszym start-upem na wielu konferencjach w Europie i USA.

Gdybyś miała porównać swój charakter do jednego z żywiołów - ognia, wody, powietrza lub ziemi, to który by to był żywioł i dlaczego?

Gdybym miała wybrać żywioł, z którym się identyfikuję, to niewątpliwie byłaby to woda. Symbolizuje ona przede wszystkim głębokie uczucia, opiekuńczość, intuicję, a ja w swoim życiu zawsze kieruję się uczuciami oraz troszczę się o ludzi, którzy są bliscy mojemu sercu.


Aleksandra Olszewska

Aleksandra Olszewska

Aleksandra Olszewska

23:46, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2015
Link Dodaj komentarz »
sobota, 10 grudnia 2016
Miss Polonia 2006 na YouTube

Marzena Cieślik na Miss World 2006

https://www.youtube.com/watch?v=cJgVRqBH7pQ

19:20, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2006
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 listopada 2016
Miss Polonia 2016

Finał Miss Polonia '16

Organizatorzy: Biuro Miss Polonia i Agencja Igo-Art

Data i miejsce: 12 listopada 2016 r., Hotel Narvil w Serocku k. Warszawy

Prowadzenie: O. Janiak

Gwiazda wieczoru: K. Cerekwicka, Ł. Zagrobelny, H. Mlynkowa

Jury: P. Krupińska, M. Zawadzka,  R. Mancewicz, B. Tatara, A. Spieczyńska, K. Gorazda, K. Borowicz, R. Kapica

Laureatki:

Miss Polonia - Izabella Krzan

Vicemiss Polonia - Dominika Szymańska i Katarzyna Włodarek

Konkursy międzynarodowe:

  • Paulina Rułka - Miss Intercontinental 2016 (Sri Lanka) - Top 15
  • Katarzyna Włodarek - Miss Model of the World 2015 (Chiny) - Top 30 + Best Skin
  • Katarzyna Włodarek - Miss Universe 2017 (USA)
  • Dominika Szymańska - Miss Earth 2017 (Filipiny)
  • Izabella Krzan - Miss Universe 2016 (Filipiny)
  • Natalia Popis - Miss Intercontinental 2017 (Egipt) - Face of Beauty

***

12 listopada 2016 roku stało się to, na co wierni fani czekali prawie 4 lata. Powrócił konkurs Miss Polonia! Tego dnia właśnie odbyła się gala finałowa w Hotelu Narvil w Serocku, k. Warszawy, z udziałem 20 pięknych finalistek. Do życia przywróciła imprezę nowa Dyrektor Generalna Konkursu Miss Polonia - Jadwiga Piątek Włodarczyk wraz z kierowaną przez nią Agencją Igo-Art - dotychczasowym organizatorem regionalnym z Łodzi.

Niestety, tym razem nie było telewizyjnej transmisji na żywo, ale za to wyemitowano bezpośrednią relację w internecie, a poza tym Miss Polonia 2016 otrzymała nową, niezwykle piękną koronę. Nawiązaniem do bogatej tradycji konkursu i prawdziwą gratką dla fanów było zaproszenie na finałową galę aż 12 byłych Miss i Vicemiss Polonia! Takiego zjazdu laureatek nie było chyba jeszcze nigdy wcześniej na żadnym z finałów tej imprezy.

Swoją obecnością galę uświetniły: Paulina Krupińska, Marcelina Zawadzka, Rozalia Mancewicz, Barbara Tatara, Aleksandra Spieczyńska, Karolina Gorazda, Katarzyna Borowicz, Karina Wojciechowska, Angelika Jakubowska, Roksana Jonek, Paulina Panek i Agata Biernat.

Główną nagrodą dla Miss Polonia 2016 był motocykl i zaszczyt reprezentowania Polski na konkursie Miss Universe 2016.

Wybór był bardzo trudny, ale ostatecznie jury za najpiękniejszą uznało Izabellę Krzan z Olsztyna, 21-letnią brązowowłosą studnetkę ekonomii, najwyższą spośród finalistek, bo mierzącą aż 180 cm wzrostu. Tytułami Vicemiss podzieliły się Dominika Szymańska, licząca 177 cm wzrostu i 21 lat oraz najniższa i najstarsza w Top 3 - Katarzyna Włodarek z Wielunia, piękna 25-latka, mierząca 175 cm wzrostu.

Ciekawostką jest fakt, że rok wcześniej piękna Kasia również wywalczyła tytuł II Vicemiss w konkursie Miss Poland World 2015. Zresztą w ogóle konkurs ten obfitował w piękne panie, które odnosiły sukcesy w więcej, niż jednym konkursie piękności. Zarówno Ludwika Cichecka, jak i Dominika Szymańska wystartowały rok później w konkursie Miss Poland Earth. Obie z wyróżnieniem - Ludwika zajęła III miejsce (Miss Earth Water), zaś Dominika tym razem okazała się bezkonkurencyjna i założyła koronę Miss Poland Earth 2017!

00:33, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2016
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 listopada 2016
Magdalena Kucharska

Po rocznej przerwie konkurs Miss Earth 2016 wrócił na Filipiny. Polską reprezentantką, po raz drugi z rzędu, była ambasadorka Miss Egzotica International. Tym razem wybór padł na Magdalenę Kucharską. Magda ma 24 lata, mierzy 175 cm wzrostu, a jej wymiary to 88/58/88. Blondwłosa radomianka jest doświadczoną modelką, ale niestety nie pomogło jej to w odniesieniu sukcesu i z październikowego konkursu Miss Earth wróciła na tarczy.

Tytuł Miss Earth 2016 przypadł w udziale Katherine Elizabeth Espín Gómez z Ekwadoru, a całe Top 4 pochodzi z Ameryki Południowej.

21:28, katarzyna.zebrowska , Misstory
Link Dodaj komentarz »
piątek, 11 listopada 2016
Miss Poland World 2016

FINAŁ MISS POLAND WORLD 2015

Data i miejsce: 9 października 2016 r., Centrum Handlowe Mysia 3 w Warszawie

Jury: K. Mirgos, N. Tomczyk, A. Rylik, E. Wierzbicka

Laureatki:

Miss Poland World 2016 - Kaja Klimkiewicz

Vice Miss Poland World - Paulina Mękal i Klaudia Rekosz

Konkursy międzynarodowe:

  • Kaja Klimkiewicz - Miss World 2016 (USA)

----------------------------------------------------------------

Reprezentantką Polski na konkursie Miss World 2016, była ponownie Miss Poland World, wybrana 9 października w Centrum Handlowym Mysia 3 w Warszawie.

10 finalistek miało okazję bliżej przedstawić się jury. Z każdą z dziewczyn odbyła się rozmowa, miały one możliwość opowiedzieć o swoich pasjach, a nawet zaprezentować np. talent wokalny :)

Bezkonkurencyjna ostatecznie okazała się Kaja Klimkiewicz, 19-latka z Glinojecka. Tytuły Vicemiss przypadły natomiast w udziale Paulinie Mękal z Tarnowskich Gór i Klaudii Rekosz z Gdańska.

Ciekawostką może być fakt, że dwa lata później, w 2018 r., Kaja wystartowała w konkursie Miss Earth Poland. Tam również zaprezentowała się świetnie, zdobywając tytuł Miss Poland Earth Water (II Vicemiss Earth Poland) 2018.

23:33, katarzyna.zebrowska , Miss Poland World 2016
Link Dodaj komentarz »