sobota, 08 października 2016
Zdjęcia od Magdaleny Ho

Zdjęcia z prywatnego archiwum Magdaleny Ho - reprezentantki Polski na konkursie Miss Earth 2015

Zdjęcia od Magdaleny Ho

Zdjęcia od Magdaleny Ho

Zdjęcia od Magdaleny Ho

Zdjęcia od Magdaleny Ho

Zdjęcia od Magdaleny Ho

21:21, katarzyna.zebrowska , Misstory
Link Dodaj komentarz »
piątek, 07 października 2016
Wywiad z Magdaleną Bieńkowską

Magdalena Bieńkowska - Miss Polski 2015, reprezentantka Polski na konkursie Miss International 2016

Wywiad przeprowadzony przeze mnie dla Globmiss w październiku 2016 r.

6. grudnia 2015 roku życie Magdy Bieńkowskiej bardzo się zmieniło. Do tej pory pochodząca z Mikołajek 23-latka od czterech lat mieszkała w Warszawie, gdzie studiowała na UW na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych, w Instytucie Stosunków Międzynarodowych, na specjalizacji Międzynarodowa Polityka Handlowa. Lubiła wiedzieć, co dzieje się aktualnie na świecie. Czas wolny spędzała w gronie rodziny lub przyjaciół. Grała w tenisa ziemnego, latem uwielbiała sporty wodne, zimą narty i snowboard. 
6. grudnia w 2015 roku Krynicy Górskiej Magda została ukoronowana na Miss Polski 2015. I wiele się zmieniło…
Tak, rozpoczęło się moje życie w koronie Miss Polski. I wszystko, co się z tym wiąże. Wyjazdy, nowe miejsca, inne kultury, osoby, które spotykam, działalność charytatywna, różnego rodzaju projekty, które realizuję to niewątpliwe plusy tego tytułu.
Z chwilą zdobycia korony ze zwykłej dziewczyny, stałam się osobą publiczną, ale uważam, że obecnie konkursy piękności nie dają zwyciężczyniom tak wielkiej popularności, poza paroma wyjątkami, do takiego stopnia, że staje się ona uciążliwa. Ja zawsze dbam i będę dbała o swoją prywatność – jest dla mnie najważniejsza, więc negatywnych skutków nadmiernej popularności nie odczuwam.
Komentarze i wiadomości, które otrzymuję, są prawie zawsze miłe. Hejtami, jeśli się sporadycznie zdarzą, nie przejmuję się w ogóle ;)
No, może jedynym minusem jest czas, którego czasami mi brakuje dla najbliższych, ale zawsze to później nadrabiam. I kiedy tylko mogę spotykam się z rodziną i przyjaciółmi.
Dziś, po dziesięciu miesiącach panowania jestem przekonana, że warto brać udział w konkursie Miss Polski! I cieszę się, że udało mi się go wygrać. Myślę, że każda dziewczyna może taką szansę wykorzystać na swój sposób. Ja podchodzę do tego z ogromnym dystansem i cieszę się, że dzięki temu tytułowi mam możliwość zrealizowania planów i projektów, które były dla mnie wcześniej nieosiągalne. 
W grudniu oddam koronę swojej następczyni. I co później? Nie przerwałam swoich studiów, nawet trybu studiowania – nadal jestem na studiach dziennych. Dla mnie zawsze bardzo ważna była edukacja, więc skupię się na pracy magisterskiej. Skorzystam na pewno z propozycji stażu w OECD w Paryżu, a jeśli pojawi się jakaś propozycja związana z modelingiem albo telewizją, na pewno ją rozważę. Nie chcę z niczego rezygnować, wciąż zajmuję się wszystkimi tymi rzeczami, które towarzyszyły mi jeszcze przed konkursem.
To przed Magdą, ale cofnijmy się nieco w przeszłość. Co sprawiło, że dziewczyna taka, jak Magda, nowoczesna, inteligentna studentka prestiżowego kierunku zdecydowała się na start w konkursie piękności?
W konkursie regionalnym wzięłam udział, bo wiedziałam, że sprawię tym mojemu tacie radość ;) Nie myślałam, co będzie dalej.
Kolejne etapy konkursu tak bardzo szybko mi zleciały, że zanim zdołałam zdać sobie z tego sprawę, dotarłam aż do finału, a w końcu go wygrałam. Konkurs Miss Polski od samego początku traktowałam jedynie jako dodatek do mojego dotychczasowego życia – wspaniałą przygodę – możliwość podróżowania i poznawania cudownych ludzi! Liczyłam na wiele podróży, możliwość prowadzenia działalności charytatywnej, udziału w sesjach mody. I to wszystko się spełniło. Teraz czeka mnie jeszcze start w międzynarodowym konkursie piękności Miss International 2016 w Japonii. I na tym skupiałam się przez ostatnie tygodnie.
Tak więc dziewczyny, jeśli jeszcze się wahacie – to serdecznie zachęcam do startu. Naprawdę warto! A jedyne rady, jakie mam dla Was, to bycie sobą! Do tego dużo pokory i cierpliwości.
Magda nie wspomina, że udział w konkursie Miss Polski jest nie tylko wielką przygodą, ale i ciężką pracą, a każdy kolejny jego etap poprzedza zgrupowanie, z których na etapie krajowym najbardziej wymagające jest to ostatnie – przedfinałowe.
Ja swoje zgrupowanie wspominam bardzo dobrze! Atmosfera na zgrupowaniu była wspaniała i takiej życzę wszystkim finalistkom w przyszłych latach. Oczywiście zawarłam wiele przyjaźni i z częścią dziewczyn mam kontakt do dziś, z czego się ogromnie cieszę. Nie miałam swojej faworytki, słyszałam, że dużą rolę odgrywa wzrost, ale mój przypadek pokazuje, że nie jest to najważniejsze. Przez całe zgrupowanie bardzo dobrze się czułam i bawiłam. I nie zwracałam uwagi na żadne plotki. 
Na pewno wielkim przeżyciem jest gala finałowa. Ja byłam bardzo zestresowana w momencie wyjścia na scenę. Od pierwszych chwil. I ten stres towarzyszył mi do samego końca. Nawet po ogłoszeniu werdyktu, po którym do stresu doszło jeszcze niedowierzanie. To były dwa dominujące uczucia, jakie pamiętam z finałowego koncertu.
A jednak ten stres się opłacił. Jednym z najważniejszych, ale i najprzyjemniejszych obowiązków każdej Miss Polski jest reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej. Jak już Magda wcześniej wspomniała, jej już w październiku przypadnie zaszczyt wyjazdu na konkurs Miss International 2016 do dalekiej i egzotycznej Japonii.
Tak, bardzo cieszę się, że poznam dziewczyny z różnych kultur i kontynentów. Zwiedzę Japonię i będę miała wspomnienia na całe życie !
Myślę, że cały rok panowania jako Miss Polski przygotowuje dziewczynę do takiej imprezy. Mnie media, wywiady, pokazy mody, sesje, w których uczestniczyłam, dały obycie i łatwość radzenia sobie w różnych sytuacjach. Już bardzo długo chodzę na siłownię, staram się też trzymać dietę – wiem, że sylwetka jest ważna.
Prawdziwe przygotowania rozpoczęły się we wrześniu, zaczęłam kompletować garderobę i inne potrzebne rzeczy, m. in. prezenty dla dziewczyn, czy podarunek na aukcję. Główną projektantką jest Viola Piekut, z czego się ogromnie cieszę bo wiem, że moje suknie są wspaniałe i czuję się w nich niesamowicie. Zanieram ze sobą piękną suknię wieczorową i strój narodowy jej projektu.
Do walizek spakuję również piękne projekty Kamila Hali, Podwiki, Hector i Karger, Doroty Goldpoint, Joanny Muzyk i wielu innych.
Myślę, że moim największym atutem, jest łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Aby oczarować jury, postawię na naturalność, zarówno w kwestii włosów, jak i makijażu I będę jak zawsze sobą ! I dam z siebie wszystko! ;)Mam nadzieję, że to zostanie docenione. 
My również mamy taką nadzieję. Będziemy bardzo uważnie śledzić i relacjonować przygotowania Magdy, a później przez całe zgrupowanie trzymać za nią kciuki. Magda, wróć z japonii z czwartą koroną Miss International dla Polski. Tego życzy Ci cała redakcja Globmiss!17:15, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2015
Link Dodaj komentarz »
Zdjęcia od E. Mielnickiej

Zdjęcia z prywatnego archiwum Ewy Mielnickiej - Miss Polski 2015

Zdjęcia od E. Mielnickiej

Zdjęcia od E. Mielnickiej

Zdjęcia od E. Mielnickiej

17:12, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2014
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 06 października 2016
Zdjęcia od Ewy Mielnickiej

Zdjęcia z prywatnego archiwum Ewy Mielnickiej - Miss Polski 2014

Zdjęcia od E. Mielnickiej

Zdjęcia od E. Mielnickiej

Zdjęcia od E. Mielnickiej

19:40, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2014
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 września 2016
Wywiad z Magdaleną Kucharską

Magdalena Kucharska - reprezentantka Polski na konkursie Miss Earth 2016

Wywiad przeprowadzony przeze mnie dla Globmiss we wrześniu 2016 roku

Konkurs Miss Earth jest bardzo szczęśliwy dla Polek. Spośród trzynastu reprezentantek naszego kraju, które dotychczas brały w nim udział, aż osiem odniosło większe lub mniejsze sukcesy. Czy do tego grona dołączy Magdalena Kucharska? Poznajmy tegoroczną Miss Earth Poland.
Nazywam się Magdalena Kucharska. Mam 175 cm wzrostu i wymiary 88/58/90. Jestem zodiakalnym Strzelcem, który zawsze osiąga zamierzony cel. Staram się każdego dnia udowadniać światu, że warto marzyć i kochać życie, wtedy ta dobra energia do nas wróci. Nigdy nie wierzyłam w stereotypy i konwenanse. Staram się wytyczać własną ścieżkę na przekór wszystkiemu, kreować, zamiast powielać schematy. Urodziłam się w malutkiej, ale bardzo malowniczej miejscowości Milejowice.
Mój tata umarł, gdy miałam 5 lat. Mam cudowną mamę i dwóch, kochanych starszych braci. Rodzina jest dla mnie najważniejsza! Udział w programie Top Model TVN zaowocował przeprowadzką do Warszawy. Modeling zawsze traktowałam jako hobby, miły dodatek do normalnego życia. Zrobiłam licencjat z psychologii edukacji. Podczas studiów uczestniczyłam w projekcie Erasmus w Chorwacji na temat zrównoważonego rozwoju. Miałam wtedy okazję prowadzić zajęcia o ochronie środowiska dla dzieci z chorwackich szkół i zaprezentować efekty sesji w sukniach recyklingowych. Następnie ukończyłam studia podyplomowe na SWPS z negocjacji i mediacji jako najmłodsza studentka od czasu utworzenia tego kierunku. Podczas studiów podyplomowych rozpoczęłam studia magisterskie na kierunku stosunki międzynarodowe i dyplomacja publiczna w Collegium Civitas. Podczas studiów pracowałam w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w departamencie współpracy z Polonią i Polakami za granicą, w wydziale projektów a potem w wydziale finansów. Wielomilionowe zestawienia w exelu i wizyty z dokumentami u wiceministra są bardzo miłym wspomnieniem:). Zamierzam związać swoją przyszłość z dyplomacją - pracować w polskich konsulatach i ambasadach. Drugi rok studiów magisterskich będę kontynuować we Francji w Instytucie Nauk o Stosunkach Międzynarodowych - Ileri Paris. 
Obecnie mieszkam drugi miesiąc w Paryżu - mam tu kontrakt modelingowy i oprócz sesji zdjęciowych, jestem ambasadorką najbardziej eksluzywnych restauracji i klubów. Mam kilka pomysłów biznesowych związanych z promowaniem i tworzeniem marki luksusowej oraz wprowadzeniem aplikacji skierowanej do elitarnej grupy odbiorców, tzw. VIP. Marzę o skończeniu jeszcze dwóch kierunków studiów magisterskich: finansów międzynarodowych na Hec Paris i nauk politycznych na Harwardzie. Miejmy nadzieję, że się uda! Uważam, że holistyczny rozwój jest bardzo ważny i piękna kobieta to ta, która ma seksowne ciało, dobre serce, jest inteligentna i zaradna. Zawsze tryskam pozytywną energią. Nie lubię monotonii, kocham rywalizować i stawiać sobie kolejne poprzeczki coraz wyżej i wyżej.
Jak doszło do tego, że to Magdalena będzie reprezentować Polskę na konkursie Miss Earth? Jakie są jej dotychczasowe doświadczenia związane z wyborami Miss?
Jestem niezmiernie szczęśliwa, że będę mogła reprezentować mój ukochany kraj w konkursie Miss Earth. Brałam udział w projekcie Miss Egzotica i zostałam jedną z delegatek Miss Earth Poland 2016. Jury zadecydowało o tym, że to ja polecę na Filipiny. Mam juz doświadczenie, jeśli chodzi o międzynarodowe konkursy piękności - reprezentowałam Polskę w Seulu podczas światowego finału Miss Supertalent i zdobyłam tytuł Miss Best Swimsuit of The World 2016. Był to debiut Polski w tym cieszącym się olbrzymią popularnością w Azji konkursie, dlatego jestem szczęśliwa, że udało mi się wrócić z nagrodą. Mam też na koncie tytuł Miss Globe International Poland i czekam na ogłoszenie terminu i miejsca finału międzynarodowego, w którym wezmę udział. Udział w takich międzynarodowych konkursach jest genialną okazją do poznawania ludzi z rożnych zakątków globu, a wiadomo, że takie kontakty można potem mądrze wykorzystać. 
Konkurs Miss Earth to jeden z najpopularniejszych międzynarodowych konkursów piękności na świecie. Magda zapewne poznała już jego specyfikę. W jaki sposób przygotowuje się zatem do wzięcia udziału w tym wydarzeniu?
Konkurs Miss Earth jest w Top 5 wyborów piękności. Bardzo cenię ten konkurs za przekaz, za to, że obliguje Miss nie tylko do uśmiechania się do kamer, ale również do bycia ambasadorkami ochrony natury, do troski o naszą Matkę Ziemię. Uroda zawsze przyciąga, więc warto wykorzystywać ją w dobrej sprawie. Jak już wcześniej wspomniałam, w czasie studiów prowadziłam zajęcia o ochronie środowiska dla dzieci z chorwackich szkół i zaprezentowałam efekty sesji w sukniach recyklingowych. Kiedy tylko uda mi się wyrwać z Paryża na kilka dni, chciałabym nagrać w Polsce kilka filmików promujących sadzenie lasów, recykling, oszczędzanie energii i nakłonić do niegenerowania niepotrzebnych odpadów. Póki co przygotowuję się do konkursu Miss Earth od strony estetycznej i językowej. Pod czujnym okiem paryskiej stylistki przygotowuję garderobę i kosmetyki. Natomiast suknia narodowa i finałowa będzie przygotowana przez moją znajomą warszawską projektantkę. Jeśli macie jakieś sugestie, bardzo chętnie ich wysłucham :) Moim atutem jest doświadczenie zarówno w modelingu, jak i w konkursach piękności. Jestem pewna, że konkurs Miss Earth będzie kolejną świetną przygodą i mam nadzieję, że mój ognisty temperament udzieli się jury i publiczności. 
Dziękuję mojej cudownej managerce Serafinie Ogończyk-Mąkowskiej za ogromne wsparcie i największe dzięki Najwyższemu, że tak układa plan mojego życia, że jest ono fascynującą przygodą... :) 
Dziękuję, Magdalena Kucharska, Ambasadorka Miss Egzotica, Miss Earth Poland 2016 i pozdrawiam wszystkich Czytelników Globmiss!
 
18:22, katarzyna.zebrowska , Misstory
Link Dodaj komentarz »