wtorek, 13 września 2016
Wywiad z Magdaleną Kucharską

Magdalena Kucharska - reprezentantka Polski na konkursie Miss Earth 2016

Wywiad przeprowadzony przeze mnie dla Globmiss we wrześniu 2016 roku

Konkurs Miss Earth jest bardzo szczęśliwy dla Polek. Spośród trzynastu reprezentantek naszego kraju, które dotychczas brały w nim udział, aż osiem odniosło większe lub mniejsze sukcesy. Czy do tego grona dołączy Magdalena Kucharska? Poznajmy tegoroczną Miss Earth Poland.
Nazywam się Magdalena Kucharska. Mam 175 cm wzrostu i wymiary 88/58/90. Jestem zodiakalnym Strzelcem, który zawsze osiąga zamierzony cel. Staram się każdego dnia udowadniać światu, że warto marzyć i kochać życie, wtedy ta dobra energia do nas wróci. Nigdy nie wierzyłam w stereotypy i konwenanse. Staram się wytyczać własną ścieżkę na przekór wszystkiemu, kreować, zamiast powielać schematy. Urodziłam się w malutkiej, ale bardzo malowniczej miejscowości Milejowice.
Mój tata umarł, gdy miałam 5 lat. Mam cudowną mamę i dwóch, kochanych starszych braci. Rodzina jest dla mnie najważniejsza! Udział w programie Top Model TVN zaowocował przeprowadzką do Warszawy. Modeling zawsze traktowałam jako hobby, miły dodatek do normalnego życia. Zrobiłam licencjat z psychologii edukacji. Podczas studiów uczestniczyłam w projekcie Erasmus w Chorwacji na temat zrównoważonego rozwoju. Miałam wtedy okazję prowadzić zajęcia o ochronie środowiska dla dzieci z chorwackich szkół i zaprezentować efekty sesji w sukniach recyklingowych. Następnie ukończyłam studia podyplomowe na SWPS z negocjacji i mediacji jako najmłodsza studentka od czasu utworzenia tego kierunku. Podczas studiów podyplomowych rozpoczęłam studia magisterskie na kierunku stosunki międzynarodowe i dyplomacja publiczna w Collegium Civitas. Podczas studiów pracowałam w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w departamencie współpracy z Polonią i Polakami za granicą, w wydziale projektów a potem w wydziale finansów. Wielomilionowe zestawienia w exelu i wizyty z dokumentami u wiceministra są bardzo miłym wspomnieniem:). Zamierzam związać swoją przyszłość z dyplomacją - pracować w polskich konsulatach i ambasadach. Drugi rok studiów magisterskich będę kontynuować we Francji w Instytucie Nauk o Stosunkach Międzynarodowych - Ileri Paris. 
Obecnie mieszkam drugi miesiąc w Paryżu - mam tu kontrakt modelingowy i oprócz sesji zdjęciowych, jestem ambasadorką najbardziej eksluzywnych restauracji i klubów. Mam kilka pomysłów biznesowych związanych z promowaniem i tworzeniem marki luksusowej oraz wprowadzeniem aplikacji skierowanej do elitarnej grupy odbiorców, tzw. VIP. Marzę o skończeniu jeszcze dwóch kierunków studiów magisterskich: finansów międzynarodowych na Hec Paris i nauk politycznych na Harwardzie. Miejmy nadzieję, że się uda! Uważam, że holistyczny rozwój jest bardzo ważny i piękna kobieta to ta, która ma seksowne ciało, dobre serce, jest inteligentna i zaradna. Zawsze tryskam pozytywną energią. Nie lubię monotonii, kocham rywalizować i stawiać sobie kolejne poprzeczki coraz wyżej i wyżej.
Jak doszło do tego, że to Magdalena będzie reprezentować Polskę na konkursie Miss Earth? Jakie są jej dotychczasowe doświadczenia związane z wyborami Miss?
Jestem niezmiernie szczęśliwa, że będę mogła reprezentować mój ukochany kraj w konkursie Miss Earth. Brałam udział w projekcie Miss Egzotica i zostałam jedną z delegatek Miss Earth Poland 2016. Jury zadecydowało o tym, że to ja polecę na Filipiny. Mam juz doświadczenie, jeśli chodzi o międzynarodowe konkursy piękności - reprezentowałam Polskę w Seulu podczas światowego finału Miss Supertalent i zdobyłam tytuł Miss Best Swimsuit of The World 2016. Był to debiut Polski w tym cieszącym się olbrzymią popularnością w Azji konkursie, dlatego jestem szczęśliwa, że udało mi się wrócić z nagrodą. Mam też na koncie tytuł Miss Globe International Poland i czekam na ogłoszenie terminu i miejsca finału międzynarodowego, w którym wezmę udział. Udział w takich międzynarodowych konkursach jest genialną okazją do poznawania ludzi z rożnych zakątków globu, a wiadomo, że takie kontakty można potem mądrze wykorzystać. 
Konkurs Miss Earth to jeden z najpopularniejszych międzynarodowych konkursów piękności na świecie. Magda zapewne poznała już jego specyfikę. W jaki sposób przygotowuje się zatem do wzięcia udziału w tym wydarzeniu?
Konkurs Miss Earth jest w Top 5 wyborów piękności. Bardzo cenię ten konkurs za przekaz, za to, że obliguje Miss nie tylko do uśmiechania się do kamer, ale również do bycia ambasadorkami ochrony natury, do troski o naszą Matkę Ziemię. Uroda zawsze przyciąga, więc warto wykorzystywać ją w dobrej sprawie. Jak już wcześniej wspomniałam, w czasie studiów prowadziłam zajęcia o ochronie środowiska dla dzieci z chorwackich szkół i zaprezentowałam efekty sesji w sukniach recyklingowych. Kiedy tylko uda mi się wyrwać z Paryża na kilka dni, chciałabym nagrać w Polsce kilka filmików promujących sadzenie lasów, recykling, oszczędzanie energii i nakłonić do niegenerowania niepotrzebnych odpadów. Póki co przygotowuję się do konkursu Miss Earth od strony estetycznej i językowej. Pod czujnym okiem paryskiej stylistki przygotowuję garderobę i kosmetyki. Natomiast suknia narodowa i finałowa będzie przygotowana przez moją znajomą warszawską projektantkę. Jeśli macie jakieś sugestie, bardzo chętnie ich wysłucham :) Moim atutem jest doświadczenie zarówno w modelingu, jak i w konkursach piękności. Jestem pewna, że konkurs Miss Earth będzie kolejną świetną przygodą i mam nadzieję, że mój ognisty temperament udzieli się jury i publiczności. 
Dziękuję mojej cudownej managerce Serafinie Ogończyk-Mąkowskiej za ogromne wsparcie i największe dzięki Najwyższemu, że tak układa plan mojego życia, że jest ono fascynującą przygodą... :) 
Dziękuję, Magdalena Kucharska, Ambasadorka Miss Egzotica, Miss Earth Poland 2016 i pozdrawiam wszystkich Czytelników Globmiss!
 
18:22, katarzyna.zebrowska , Misstory
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 września 2016
Klaudia Strojwąs

Klaudia Strojwąs ma 19 lat i pochodzi z Kalisza. Obecnie studiuje na Politechnice Wrocławskiej na wydziale Informatyki i Zarządzania. Czas wolny spędza bardzo aktywnie - lubi pływać, sezonowo pracuje jako ratownik wodny. Ogromną przyjemność sprawia jej czytanie poezji Wisławy Szymborskiej. Marzy o podróży do Barcelony.

Moim zdaniem zdobycie korony Miss Polski jest ogromnym wyróżnieniem oraz okazją na spełnienie marzeń. Gdybym to ja zdobyła ten tytuł, starałabym się wykorzystać szansę jaką podarował mi los. Z dumą i radością reprezentowałabym nasz kraj. Zachęcałabym wszystkie panie do dbania o siebie, prowadzenia zdrowego trybu życia i uprawiania sportu. Szczególną opieką chciałabym otoczyć kobiety niepełnosprawne, aby i one mogły poczuć się pewne siebie, piękne i wyjątkowe.

Gdybyś miała porównać swój charakter do jednego z żywiołów - ognia, wody, powietrza lub ziemi, to który by to był żywioł i dlaczego?

Gdybym miała wybrać jeden z żywiołów, który najbardziej do mnie pasuje, wybrałabym ogień. Kojarzy mi się z ciepłem i energią, której mi na codzień nie brakuje. Jestem osobą wrażliwą, staram się zarażać innych swoim entuzjazmem i radością. Lubię być niezależna, często przejmuję inicjatywę i stawiam przed sobą różne wyzwania. Często działam intuicyjnie.

Klaudia Strojwąs

Klaudia Strojwąs

22:15, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2015
Link Dodaj komentarz »
sobota, 03 września 2016
Aleksandra Trykacz

Aleksandra Trykacz ma 23 lata i pochodzi z Radzynia Podlaskiego, gdzie obecnie również mieszka. Studiuje administrację na Uniwersytecie Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Jej zainteresowania ściśle wiążą się z tym, co do tej pory robiła, mianowicie z lekkoatletyką. Trenowała tą dyscyplinę od 13 roku życia. Była medalistką Mistrzostw Polski zarówno
indywidualnie, jak i zespołowo. Jej specjalizacja to bieg na 400 m przez płotki, a także 400 m płaskie. Obecnie nie trenuje zawodowo, sport stał się jej pasją, a także sposobem na relaks. Chętnie zaszczepia w innych tą miłość, pokazując, jak można aktywnie, a zarazem przyjemnie spędzać wolny czas. Wybiegając delikatnie w przyszłość, skupia się głównie na konkursie Miss Polski oraz na napisaniu i obronie pracy magisterskiej. Jej głównym marzeniem jest być szczęśliwą, chwytać i wykorzystywać każdy dzień do maksimum. Chce budzić się każdego ranka z uśmiechem na ustach i dziękować za wszystkie rzeczy, które ją spotykają, niezależnie od tego, czy będą dobre czy złe, gdyż uważa, że ze wszystkich doświadczeń należy wyciągać wnioski, po to, by się ciągle udoskonalać. Bardziej przyziemnym marzeniem są z pewnością podróże, ma nadzieję, że w przyszłości znajdzie wystarczająco dużo czasu i pieniędzy, aby móc podziwiać cuda tego świata.

Dlaczego chciałabym zdobyć koronę Miss Polski? Przede wszystkim dlatego, aby móc się realizować. Cały czas szukam czegoś, w czym poczuję się spełniona i myślę, że ten tytuł mógłby mi w tym pomóc. Jestem osobą, która musi cały czas działać, to mnie napędza. Najlepiej uczę się wtedy, gdy jestem rzucona na głęboką wodę, to mnie mobilizuje i właśnie konkurs Miss Polski jest taką głęboką wodą. Moim celem jako Miss Polski bez wątpienia byłaby pomoc innym ludziom, wspieranie różnego rodzaju akcji, m.in. dotyczących rozwoju młodych osób, promowanie konkursu piękności oraz zerwanie ze stereotypami na temat "miss".

Gdybyś miała porównać swój charakter do jednego z żywiołów - ognia, wody, powietrza lub ziemi, to który by to był żywioł i dlaczego?

Odnajduję wszystkie te żywioły po trosze w moim charakterze. Jednak żywiołem oddającym najbardziej moją osobowość jest ziemia, gdyż jestem osobą stabilną, twardo stąpam po ziemi, nie bujam w obłokach, wytyczam sobie cele i stopniowo je realizuję.

Aleksandra Trykacz

Aleksandra Trykacz

Aleksandra Trykacz

18:26, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2015
Link Dodaj komentarz »
Miss Polski 2006 na YouTube

Miss Polski 2006 - prezentacja finalistek

https://www.youtube.com/watch?v=JN4z1GwrcwU

09:10, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2006
Link Dodaj komentarz »
środa, 31 sierpnia 2016
Wywiad z Martą Redo

Marta Redo - I Vicemiss Polski 2015

Wywiad przeprowadzony przeze mnie dla Globmiss w sierpniu 2016 roku

Kiedy w listopadzie 2015 roku prezentowaliśmy Martę Redo na łamach Globmiss, przygotowywała się właśnie do gali Miss Polski 2015 jako jedna z 31. finalistek tego konkursu. Od tamtej pory minęło 9 miesięcy. Dziś Marta ma na koncie tytuł 1 Wicemiss Polski 2015 i przygotowuje się właśnie do swojego pierwszego międzynarodowego konkursu piękności – Miss Grand International, którego finał odbędzie się w październiku w USA.

Przed finałem Miss Polski 2015 odbyło się zgrupowanie trwające nieco ponad tydzień. Przygotowania do gali polegały głównie na próbach choreograficznych, przymiarkach i nagraniach materiałów wideo transmitowanych później przez telewizję między naszymi występami. Na takim zgrupowaniu nauczyć się można naprawdę dużo biorąc pod uwagę tak krótki czas, m.in. ładnego poruszania się na scenie, odrobiny tańca, pozowania przed kamerami.
Atmosfera podczas całego zgrupowania była naprawdę bardzo przyjazna. Byłam tym nieco zaskoczona, ponieważ powszechna jest opinia, iż konkursom tego typu towarzyszy chora rywalizacja. Teraz już wiem, że są to jedynie plotki stworzone na podstawie pojedynczych incydentów, jakie miały miejsce na przestrzeni wielu lat. Ja do dziś utrzymuję kontakt z kilkoma dziewczynami z konkursu Miss Polski. Z jedną z nich łączy mnie nawet przyjaźń. Mówię oczywiście o mojej współlokatorce ze zgrupowania Oliwii Jarockiej. I tak jak już wspomniałam, nie odczułam żadnej konkurencji, faworyzowania ani mnie, ani późniejszej zwyciężczyni Magdy Bieńkowskiej, nie słyszałam też o żadnych plotkach, czy sensacyjkach, więc jestem żywym przykładem, że przyjaźń między kandydatkami w konkursach piękności jest jak najbardziej możliwa.
Koncert galowy Miss Polski 2015 szczerze mówiąc ledwo pamiętam. Wszystko działo się w niesamowicie szybkim tempie. Pamiętam jedynie, że byłam bardzo zestresowana na samym początku i nie mogłam się doczekać, kiedy będzie za mną wyjście w bikini, które było najbardziej taneczne. Po tym właśnie wyjściu ogarnęła mnie euforia, że wszystko się udało i każde następne przychodziło mi już łatwiej. To było jak mrugnięcie okiem. Zanim się obejrzałam, czekałyśmy już na wyniki końcowe. Oczywiście po usłyszeniu werdyktu zmiękły mi nogi i nie wierzyłam w to, co się dzieje, ale byłam przeszczęśliwa. Zostałam 1 Wicemiss Polski 2015. Jest to dla mnie ogromny sukces oraz wyróżnienie. Nie czułam ani żalu, ani złości, że tak niewiele zabrakło mi do zwycięstwa, ponieważ nie nastawiałam się na wygraną. Nie czułam się faworytką, miałam jedynie nadzieję na Top 15, chociaż słyszałam od kilku kandydatek, że ich zdaniem powinnam wygrać.
Całkowicie popieram werdykt dotyczący Top 5. Wszystkie tytuły zdobyły naprawdę wartościowe dziewczyny. Co do Top 15 oczywiście byłam bardzo zawiedziona, że zabrakło tam mojej przyjaciółki Oliwii. Moją główną faworytką przez całe zgrupowanie była Magda Bieńkowska, która ostatecznie założyła koronę Miss Polski. Jest piękną i mądrą dziewczyną i w pełni zasłużyła sobie na tytuł.  
Kiedy reflektory zgasły, umilkły brawa, a publiczność rozeszła się do domów, dla Marty rozpoczął się emocjonujący, ale i pracowity rok. Jakie obowiązki spoczywają na niej w związku z tytułem I Wicemiss Polski? Jakie są plusy i minusy bycia Wicemiss ogólnopolskiego konkursu?
Szczerze mówiąc nie zastanawiałam się nad minusami, może dlatego, że jeszcze żadnego nie znalazłam. Wśród plusów jest oczywiście poczucie wyróżnienia, że jest się uważaną za drugą najpiękniejszą Polkę oraz możliwość reprezentowania naszego kraju na konkursie międzynarodowym. 
Moim głównym zadaniem jako Wicemiss Polski jest przede wszystkim dawanie dobrego przykładu innym w wielu różnych aspektach. Natomiast jednym z najważniejszych, ale i najprzyjemniejszych obowiązków jest reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej. Mnie przypadł zaszczyt uczestniczenia w konkursie Miss Grand International 2016 w USA. Wiąże się z tym wiele pracy. Miałam już okazję poznać troszkę specyfikę tego konkursu i na czym to wszystko polega. Żeby przekonać do siebie jury, postawię na to, kim tak naprawdę jestem. A jestem osobą szczerą, pracowitą i upartą (w pozytywnym sensie). Dlatego, jeśli jako zwyciężczyni takiego konkursu miałabym do zrealizowania wiele celów, będę uparcie do nich dążyć. Oczywiście mam i obawy, ale myślę że to nic dziwnego, w końcu jadę na drugi koniec świata i będę się obracała w towarzystwie najpiękniejszych kobiet naszego globu. Myślę że będzie mi towarzyszyła duża presja, ale jestem pewna, że sobie z nią poradzę.

Cel mam jeden: niezależnie od wyniku, chcę przynieść dumę mojemu krajowi. Uważam to za ogromny zaszczyt, że mogę reprezentować Polskę i postaram się zrobić to jak najlepiej. 
Moje przygotowania w tym momencie są z jednej strony czysto techniczne. Musiałam wyrobić nowy paszport, gdyż poprzedni stracił w tym roku ważność. Ponieważ wylatuję do Stanów Zjednoczonych, potrzebna będzie również wiza. Jednocześnie dochodzi do tego dbanie o sylwetkę, Dbam o formę ćwiczeniami na siłowni oraz gdy brakuje mi na nią czasu – w domu, gdyż cały czas pracuję również zawodowo. W międzyczasie staram się nawiązywać kontakty z projektantami i innymi osobami, które w jakiś sposób mogłyby mi pomóc w przygotowaniach. Już teraz wspiera mnie wiele osób na czele z rodziną, przyjaciółmi i chłopakiem. Mogę liczyć również na wsparcie Biura Miss Polski, a także Miss Podlasia. I podziękować chcę w tym miejscu każdemu, kto w jakimkolwiek stopniu przyczynił się do tego, że znalazłam się tu, gdzie jestem, a w szczególności moim dotychczasowym partnerom.
Z wielką przyjemnością oznajmiam, że jedną z takich firm jest INGLOT :), który zapewnił mi wspaniały zestaw kosmetyków, dzięki którym będę się czuła dużo pewniej oraz poradę wizażystki, która wyjaśniła mi, jakie są najlepsze techniki wykonywania makijażu i których kosmetyków najlepiej użyć. Jestem pewna, że dzięki temu mój makijaż będzie wyglądał świetnie każdego dnia, co jest niezmiernie ważne na tego typu konkursach. Bardzo dziękuję!
Kolejną firmą wspierającą mój wyjazd na Miss Grand International 2016 jest Lorin - stroje kąpielowe :), która zapewniła mi 3 kostiumy, które zaprezentuję podczas zgrupowania. 
Z wielką radością informuję, że następnym partnerem mojego wyjazdu na konkurs Miss Grand International jest Viola. Piekut :). To właśnie Pani Viola zaprojektuje mi kreację wieczorową. 
Bardzo mi miło poinformować, że prezent z naszego kraju na aukcję charytatywną organizowaną podczas konkursu Miss Grand International 2016 zapewni firma kopalnia srebra (http://www.impresart.pl/), która zadba również o akcesoria do moich kreacji.
Mój strój narodowy jest już w fazie projektu, a kto go przygotowuje, zdradzę niebawem na moim oficjalnym profilu na Facebooku. Śledźcie go zatem uważnie, gdyż relacjonuję tam wszelkie przygotowania.
Będziemy śledzić i bardzo mocno trzymać kciuki! Na koniec, choć może jeszcze za wcześnie na podsumowania, ale mimo wszystko zapytaliśmy Martę, czy już dziś potrafi ocenić, czy warto było startować w konkursie Miss Polski? Co jej dał udział w nim i jakie rady ma dla kolejnych pięknych dziewczyn, które wciąż się wahają, czy wziąć udział w takiej imprezie, czy też nie?
Nieważne czy pytanie byłoby zadane teraz, czy zaraz po gali, bądź za 10 lat. Odpowiedź byłaby zawsze ta sama: warto. Jest to niesamowite przeżycie i niezależnie od zdobytego miejsca, daje wspomnienia na całe życie. Konkurs Miss Polski dał mi bardzo wiele. Jestem pewniejsza siebie, znam lepiej swoją wartość, z łatwością przychodzi mi kontakt z innymi ludźmi.
Moja rada dla dziewczyn jest jedna – nie zastanawiajcie się, tylko startujcie. Poznacie masę ciekawych ludzi z przeróżnych branż, nauczycie się naprawdę wielu rzeczy. Udział w tym konkursie wręcz zmieni nieco Wasz charakter (w tym pozytywnym sensie). Kosztuje to wbrew pozorom wiele wysiłku i samozaparcia, ale przecież wszystko, co przychodzi z wysiłkiem, warto później wspominać.

21:02, katarzyna.zebrowska , Miss Polski 2015
Link Dodaj komentarz »