sobota, 13 grudnia 2014
Milena Wojno

Milena Wojno, 25 lat, Warszawa. Ukończyła studia na Wydziale Zarządzania w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania ze specjalnością marketing i PR. Od 5 lat pracuje w branży finansowej. Aby urozmaicić sobie czas wolny oraz pozbyć się nudy, od 6 lat również zajmuje się modelingiem, zawsze jednak traktowała to jako dodatek w swoim życiu. Będzie jednak miała co wspominać i o czym opowiadać z uśmiechem na twarzy. Cały swój wolny czas poświęca rodzinie. Pielęgnuje wartości, które wyniosła z domu i to jest jej skarb, nie robi niczego wbrew sobie. Na ogół jest osobą spokojną i wrażliwą, ale również towarzyską. Choć sprawia wrażenie osoby zamkniętej i introwertycznej, sama mówi o sobie, że jest raczej typem obserwatora i analizuje wszystko, co się wokół niej dzieje. Jest optymistką, na jej buzi zawsze widnieje uśmiech. Jest człowiekiem radosnym, życzliwym, zawsze chętnie służy pomocą innym. W ludziach najbardziej ceni szczerość i naturalność. Ma bardzo dużo planów, ale często brakuje jej czasu na ich realizację. Jest kibicem sportowym, często dopinguje piłkarzy na stadionach. Odpręża ją streching. Samopoczucie i nastrój poprawiają jej przyroda i muzyka. Połączenie tych dwóch rzeczy sprawia, że czuje, że nic jej już więcej w życiu nie potrzeba:) Jedną z jej pasji jest lotnictwo. Jeżeli jest okazja, jeździ na AIR SHOW, aby podziwiać świetne pokazy i co najważniejsze słyszeć ryk samolotowych silników :)

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia?

Do udziału w konkursie namówił mnie znajomy, mówiąc, że to jest moja ostatnia szansa, żebym spróbowała. Po dłuższym zastanowieniu się postanowiłam wysłać swoje zgłoszenie. Dostałam zaproszenie na casting. Po kilku dniach odebrałam telefon z informacją, że zakwalifikowałam się do ścisłego finału konkursu. To wszystko było tak naprawdę spontaniczne i działo się bardzo szybko. Dopiero po kilku tygodniach dotarło do mnie, że faktycznie jestem wśród 25 finalistek konkursu Miss Polonia (choć w myślach, gdzieś daleko, cały czas mam w głowie, iż przecież znam setki dziewczyn i mam tyle koleżanek, które wyglądają niesamowicie i właściwie, dlaczego akurat mi się udało? Wciąż nie mogę w to uwierzyć). Swój udział w tej imprezie traktuję więc jako ogromne wyróżnienie i prestiż, a przede wszystkim przygodę, którą na pewno będę pamiętała zawsze. Chciałabym się również nauczyć tego, czego jeszcze nie wiem, czego nie odkryłam.

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia?

Tytuł Miss Polonia jest bardzo ważny, biorąc pod uwagę, że jest to najstarszy konkurs piękności w Polsce. Każda z nas czuje się ogromnie wyróżniona, mogąc być w finale tej imprezy. Dla mnie osobiście jest to wielki zaszczyt, który trzeba udźwignąć. Jest to piękna przygoda, ale również ciężka praca. Trzeba być wzorem do naśladowania dla innych oraz łamać stereotyp, że Miss jest tylko dziewczyną, która się ładnie uśmiecha. Miss Polonia to połączenie kobiecości, klasy, stylu, mądrości i naturalności.

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego
zaszczytu?

Jestem skromną osobą, która nie lubi przekonywać ludzi do siebie. Każda z nas, skoro się znalazła w ścisłym finale, może już czuć się wyjątkowa. I ja właśnie tak się czuję. Z całą pewnością będę sobą, będę taka, jaka jestem każdego dnia. Chcę, aby jurorzy poznali mnie, moje zalety i wady, słowem moje wnętrze, które stanowi największą moją wartość.

Milena Wojno

Milena Wojno

Milena Wojno

Milena Wojno

Milena Wojno

Milena Wojno

Milena Wojno

17:25, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2014
Link Dodaj komentarz »
Magdalena Wesołowska

Magdalena Wesołowska, 20 lat, Sosnowiec. Studentka II roku na Politechnice Śląskiej. Na co dzień, oprócz nauki i studiów, poświęca czas jednej ze swoich największych pasji - siatkówce, którą trenuje już od 10 lat. Na początku nie było to coś, co traktowała poważnie, ale po latach pokochała ten sport i nie wyobraża sobie już życia bez treningów. Jej hobby są również fotografia i podróże. Wolnego czasu ma niewiele, ale jeśli już go znajdzie, poświęca go rodzinie, chłopakowi i znajomym.

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia?

W konkursie Miss Polonia wystartowałam między innymi dzięki namowom moich bliskich, którzy zachęcali mnie, abym spróbowała swoich sił. Ostateczną decyzję o pójściu na casting podjęłam jednak sama. Konkurs Miss Polonia traktuję jak wielką przygodę, możliwość poznania ciekawych ludzi, odkrycia trochę innego świata, zdobycie nowego doświadczenia.

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia?

Tytuł Miss Polonia uważam za bardzo prestiżowy, wyróżniający, który dostanie tylko ta jedna, wyjątkowa finalistka. Konkurs ten ma długą, 85-letnią tradycję, co świadczy o jego randze wśród innych konkursów tego typu. Kobieta, która otrzyma tytuł Miss Polonia, oprócz bycia piękną, musi być również inteligentna oraz powinna mieć w sobie dużo empatii.

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?

Przede mną, jak i resztą finalistek, jest teraz czas przygotowań do gali ogólnopolskiego konkursu Miss Polonia 2014. Podczas zgrupowania, jak i koncertu finałowego chcę pozostać sobą, chcę być naturalna, bo uważam, że to jest najważniejsze i powinien to być mój główny atut. Oprócz tego oczywiście będę się przykładać do prób, żeby na gali dać z siebie 100% i wypaść tak, żeby bez względu na to, co wydarzy się podczas ogłoszenia wyników, być z siebie zadowoloną i sprawić, żeby Ci, którzy tak bardzo za mnie trzymają kciuki i wspierają mnie, byli ze mnie dumni.

Magdalena Wesołowska

Magdalena Wesołowska

Magdalena Wesołowska

Magdalena Wesołowska

16:49, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2014
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 09 grudnia 2014
Zuzanna Butryn

Zuzanna Butryn, 24 lata, Rzeszów. Przez pięć lat mieszkała w Warszawie, gdzie studiowała psychologię na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie ukończyła studia,  pozostała jej tylko obrona pracy magisterskiej. Od 10 lat pracuje jako modelka w jednej z warszawskich agencji modelek. Interesuje się głównie modą i psychologią, w przyszłości zawodowo chciałaby połączyć te dwie interesujące ją dziedziny, które wbrew pozorom mogą być sobie bardzo bliskie. Jej ogromną pasją jest czytanie książek (zawsze ma w swojej torebce jakąś książkę, którą czyta w każdej wolnej chwili, nawet stojąc w korkach!), uwielbia także podróże. Jednym z jej celów i marzeń jest rozpoczęcie szkoły psychoterapii.

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia? 

Start w konkursie Miss Polonia to dla mnie duże wyzwanie, a także wspaniała przygoda. Nigdy wcześniej nie brałam udziału w żadnym konkursie piękności, jest to mój pierwszy raz. O udziale zadecydowałam sama, nikt mnie do tego kroku nie przekonywał, jednak uważam, że moje doświadczenie zdobyte w pracy modelki w pewnym sensie przygotowało mnie do startu w tego typu imprezie.

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia?

Tytuł Miss Polonia to duża odpowiedzialność. Kobieta nosząca miano najpiękniejszej Polki, reprezentuje kraj nie tylko swoją urodą, ale także swoją życiową postawą, charakterem, sposobem bycia. O prestiżu konkursu przesądza jego 85-letnia historia, a także to, jak wiele wspaniałych kobiet zostało jego laureatkami. 

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu? 

Podczas wyborów Miss Polonia po prostu będę sobą 

Zuzn

Zuzanna Butryn

Zuzanna Butryn

23:42, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2014
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 23 listopada 2014
Katarzyna Włodarek

KATARZYNA WŁODAREK 23 lata, Wieluń

Obecnie mieszka we Wrocławiu. Studiuje na ostatnim roku medycyny na wrocławskim Uniwersytecie Medycznym. Po skończeniu studiów lekarskich i odbyciu stażu chciałaby podjąć specjalizację i zostać neurologiem dziecięcym, bowiem lubi stawiać sobie coraz nowe wyzwania i dążyć do ich spełnienia. Ma nadzieję, że jej umiejętność słuchania innych, wrażliwość i dobry kontakt z maluchami pozwolą jej odnaleźć się w pracy z dziećmi i czerpać z niej dużo satysfakcji. Uwielbia podróżować i poznawać nowe kultury. Jej ukochanym i ulubionym miejscem na Ziemi, w którym ,,zakochała się od pierwszego wejrzenia" jest Paryż! Jak przystało na krajankę Mariusza Wlazłego jest fanką siatkówki (jak cały Wieluń). Chętnie chodzi na mecze siatkarskie i kibicuje ulubionym drużynom. Metodą na dbanie nie tylko o ciało, ale także dobre samopoczucie jest dla niej fitness i jazda na rowerze, a jej ostatnią pasją, która daje jej poczucie kobiecości i pewności siebie jest Pole Dance. Od zawsze interesuje się kinem, literaturą i modą. Wolny czas najchętniej spędza z dobrą książką. Jest osobą szczerą, wesołą, otwartą i ciekawą świata. Ma wiele marzeń i robi wszystko, żeby spełnić choć część z nich.  

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia?
Moja przygoda z konkursami piękności rozpoczęła się już wcześniej, kiedy to w 2007 roku zostałam IV Vice Miss Polski Nastolatek. Do udziału w tamtym konkursie namówiła mnie rodzina i przyjaciele. To oni zawsze mocno mnie wspierają (zwłaszcza Babcia) i trzymają kciuki, za co jestem im bardzo wdzięczna. Od tamtego czasu bardzo się zmieniłam, z młodziutkiej dziewczyny stałam się kobietą, która jest świadoma siebie i tego, do czego dąży. Dlatego też w tym roku sama zdecydowałam się na start w Miss Polonia Województwa Łódzkiego, co stało się dla mnie furtką do wzięcia udziału w castingu półfinałowym Miss Polonia. Udział w konkursie Miss Polonia jest dla mnie krokiem ku spełnianiu marzeń. Mimo, że poprzez swój start w Miss Polski Nastolatek 2007 i Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2014 jestem już trochę obyta z atmosferą castingów i kolejnych etapów, to jednak wyczytanie mojego nazwiska jako jednej z pięciu zaledwie osób dochodzących w tym roku do finału ogólnopolskiego było dla mnie naprawdę olbrzymią radością i zaskoczeniem. Dla mnie konkurs jest i zawsze był przede wszystkim wspaniałą przygodą, ważnym doświadczeniem, niepowtarzalną możliwością poznania ciekawych ludzi, ale także samej siebie, odkrycia swoich mocnych stron i uwierzenia we własną wartość. Byłabym szczęśliwa, gdyby udział w Miss Polonia stał się dla mnie szansą na pracę w modelingu, a może nawet na reprezentowanie Polski na którymś z konkursów międzynarodowych.
Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia?
Każdy pewnie potrafi sobie wyobrazić, jakim wyróżnieniem jest tytuł Miss Polonia. Otwiera on wiele drzwi, a odpowiednio ukierunkowany i wykorzystany daje nieograniczone możliwości rozwoju, udziału we wspaniałych wydarzeniach i przedsięwzięciach. Miss Polonia to najbardziej prestiżowy konkurs piękności w naszym kraju, który m. in. dzięki 85-letniej tradycji i niesamowitym kobietom, które w ostatnich latach miały zaszczyt nosić tę koronę, stał się marką samą w sobie. Trzeba pamiętać jednak o tym, że okres panowania Miss jest czasem olbrzymiej odpowiedzialności, w którym wszystkie oczy są zwrócone na tą najpiękniejszą i tylko od niej zależy, jak tą szansę wykorzysta. Jestem pewna, że zapamiętam udział w tym konkursie jako fantastyczną przygodę, ważne i piękne doświadczenie. Na pewno poznam ciekawych ludzi i dam innym możliwość poznania siebie. Wiem z doświadczenia, że na konkursach piękności wbrew stereotypom rodzą się przyjaźnie. To jest bardzo cenne i zostaje na lata.
W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu?
W tym roku konkurencja jest ogromna, zwłaszcza, że w konkursie biorą udział kandydatki z dwóch kolejnych lat, więc będzie to na pewno imponujący i mocny finał. Na tym etapie wszystkie dziewczyny są piękne i od tej pory będzie to w dużej mierze konkurs osobowości, pewności siebie, umiejętności radzenia sobie ze stresem, nienagannego wyglądu i zachowania. Miss powinna być optymistką, która zwraca uwagę, a wręcz zaraża swoim uśmiechem. Mam nadzieję, że łączę w sobie te najważniejsze cechy i będę starała się to pokazać. Chciałbym udowodnić, że wbrew wszelkim stereotypom, dziewczyny biorące udział w konkursach Miss to nie tylko ładne buzie, ale kobiety, które mają coś do powiedzenia, mają swoje zajęcia, pasje i marzenia, są osobami, które naprawdę warto poznać zamiast powierzchownie oceniać. Konkurs jest dla mnie bardzo ważny, ale przede wszystkim chcę pozostać sobą, przejść przez etap przygotowań, sesji i wywiadów tak, żeby nie zgubić siebie po drodze i po zakończeniu przygody z Miss, niezależnie od ostatecznego wyniku móc samej sobie przyznać, że dobrze wykorzystałam ten czas. 
Katarzyna Włodarek
Katarzyna Włodarek
Katarzyna Włodarek
Katarzyna Włodarek
Katarzyna Włodarek
10:11, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2014
Link Dodaj komentarz »
sobota, 22 listopada 2014
Paulina Ploch

PAULINA PLOCH 20 lat, Warszawa

Studiuje na pierwszym roku germanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się tańcem i muzyką. Pracuje jako wolontariusz w Fundacji Krzewienia Kultury Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Tańczy w Integracyjnym Zespole Pieśni i Tańca "Mazowiacy". Osoby niepełnosprawne uważa za swoich przyjaciół i cieszy się, kiedy z nimi przebywa. Ceni ich za szczerość i autentyczność, których tak bardzo brakuje we współczesnym świecie. Traktuje ich jak rodzinę - razem kłócą się i śmieją, płaczą i rozwiązują problemy. Te osoby wiedzą, że zawsze mogą na Paulinę liczyć. Za swoją pracę, która od wielu lat jest jej pasją, otrzymała odznakę Wolontariusza Rzeczpospolitej Polskiej oraz Odznakę Przyjaciela Dziecka - najwyższą Odznakę TPD. Jest osobą pogodną, ciekawą świata i lubi podróże. W przyszłości chciałaby zostać dziennikarką i założyć własną firmę.  

Dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia? 

Lubię nowości i wyzwania. To nowe doświadczenie, które inspiruje mnie do pracy nad sobą. Każde nowe przeżycie niesie za sobą aspekty pozytywne i negatywne, tzn. zarówno pochwały, jak i krytykę. Chcę się z tym zmierzyć.

Czym jest dla Ciebie tytuł Miss Polonia? 

Tytuł Miss Polonia zobowiązuje. Wielu osobom kojarzy się jedynie z pięknem i uśmiechem. Ale ja wiem, że piękno to tajemnica, w której kryje się również inteligencja i wnętrze. Moje wielkie serce dawno skradły już osoby z niepełnosprawnością. Jeżeli dane mi będzie zdobyć ten tytuł, będę o nich walczyć, aby żyło im się łatwiej, ponieważ oni również zasługują na uwagę.

W jaki sposób chcesz przekonać jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu? 

Jestem młodą dziewczyną, przed którą świat stoi otworem. Pragnę dokonać w życiu rzeczy wielkich, działać, walczyć o innych. Jeżeli jury uzna, że moja osobowość, z całą jej zawartością zasługuje na ten tytuł, najpierw popłaczę się ze szczęścia, a potem zacznę przewracać świat do góry nogami. Z tym tytułem być może mi się uda!
Paulina Ploch
Paulina Ploch
Paulina Ploch
Paulina Ploch
Paulina Ploch
20:13, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2014
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3