sobota, 10 października 2015
Prezentacje finalistek Miss World Poland 2015

Tradycyjnie zostały przygotowane krótkie prezentacje wszystkich finalistek konkursu Miss World Poland 2015, które miały być pokazane w trzech częściach na Globmiss. Niestety, po pojawieniu się drugiej części, pod naciskiem organizatorów konkursu, redakcja została zmuszona do usunięcia prezentacji, a same finalistki cofnęły swoje zgody na publikację odpowiedzi i zdjęć. Aktualnie prezentacja nie jest więc niestety dostępna. :(

17:26, katarzyna.zebrowska , Miss Poland World 2015
Link Dodaj komentarz »
środa, 07 października 2015
Miss Poland World 2015

FINAŁ MISS POLAND WORLD 2015

Data i miejsce: 5 października 2015 r., klub Endorfina w Warszawie

Choreografia: R. Lipska-Sołtyk

Prowadzenie: P. Szwedes

Gwiazda wieczoru: M. Urlik

Jury: K. Mirgos, A. Tarnowska, E. Pacuła, N. Siwiec, A. Węgorzewska, A. Krzywy, S. Olech, E. Wierzbicka

Laureatki:

Miss Poland World 2015 - Marta Pałucka

Vice Miss Poland World - Natalia Tomczyk i Katarzyna Włodarek

Konkursy międzynarodowe:

  • Marta Pałucka - Miss World 2015 (Chiny) - Top 21
  • Katarzyna Włodarek - Miss Model of the World 2015 (Chiny) - Top 30 + Best Skin
  • Katarzyna Włodarek - Miss Universe 2017 (USA)
  • Marta Pałucka - Miss International 2018 (Japonia)

-------------------------------

W 2015 r. na rynku polskich konkursów piękności zaistniał nowy twór - wybory Miss Poland World. Jego celem jest wybór polskiej delegatki na najbardziej prestiżowy konkurs piękności na świecie - Miss World.

Finał pierwszej edycji odbył się 5 października w klubie Endorfina Foksal w Warszawie. Pojawiło się sporo innowacji w stosunku do dotychczas organizowanych ogólnopolskich konkursów piękności. Po pierwsze, po raz pierwszy nie było telewizyjnej transmisji na żywo, ani nawet retransmisji, a finał można było sobie obejrzeć jedynie w internecie. Po drugie nie był on samodzielną imprezą, ale został połączony z biznesowym party tygodnika "Wprost", wręczeniem nagród dla najbardziej innowacyjnych firm i licytacją cennych przedmiotów na cele charytatywne. Najważniejszym novum jest jednak rezygnacja z tradycyjnego i kojarzącego się z konkursami piękności pokazu w kostiumach kąpielowych, co jest zgodne z wytycznymi Prezes Konkursu Miss World - Julii Morley, która pragnąc większy nacisk położyć na wewnętrzne piękno, intelekt i osobowość Miss, aniżeli na jej cielesność, od 2015 roku zrezygnowała z pokazu bikini podczas finału Miss World i zaleciła rezygnację z niego również organizatorom krajowym.

O piękną, wzorowaną na koronie Miss World, koronę i nagrodę główną, czyli wycieczkę do Tajlandii, a także o możliwość reprezentowania Polski na konkursie Miss World 2015 ubiegało się 14 finalistek.

Ostatecznie zwycięstwo przypadło w udziale Marcie Pałuckiej z Sopotu, mierzącej aż 180 cm wzrostu 23-latce. Tytułami Vicemiss podzieliły sie dwie piękne blondynki. Prawdziwa weteranka polskich konkursów piękności - 24-letnia Natalia Tomczyk z Poznania, która wcześniej została II Vicemiss Polonia 2010 oraz awansowała do Top 10 w konkursie Miss Polski 2013, zajęła drugie miejsce, zaś podium zamknęła 24-letnia Katarzyna Włodarek z Wielunia, mierząca 176 cm wzrostu.

Katarzyna Włodarek rok później powtórzyła swój sukces podczas finału Miss Polonia, kiedy to również zdobyła tytuł II Vicemiss.

Z kolei Marta Pałucka dwa lata po zdobyciu korony wystartowała w konkursie Miss Polski - z sukcesem. Wywalczyła tytuł I Vicemiss Polski 2017.

Koronacji pierwszej w historii Miss Poland World dokonała Anna Tarnowska - jedna z najbardziej utytułowanych polskich Miss w historii - m. in. II Vicemiss International 2008.

23:02, katarzyna.zebrowska , Miss Poland World 2015
Link Dodaj komentarz »