piątek, 11 listopada 2016
Miss Poland World 2016

FINAŁ MISS POLAND WORLD 2015

Data i miejsce: 9 października 2016 r., Centrum Handlowe Mysia 3 w Warszawie

Jury: K. Mirgos, N. Tomczyk, A. Rylik, E. Wierzbicka

Laureatki:

Miss Poland World 2016 - Kaja Klimkiewicz

Vice Miss Poland World - Paulina Mękal i Klaudia Rekosz

Konkursy międzynarodowe:

  • Kaja Klimkiewicz - Miss World 2016 (USA)

----------------------------------------------------------------

Reprezentantką Polski na konkursie Miss World 2016, była ponownie Miss Poland World, wybrana 9 października w Centrum Handlowym Mysia 3 w Warszawie.

10 finalistek miało okazję bliżej przedstawić się jury. Z każdą z dziewczyn odbyła się rozmowa, miały one możliwość opowiedzieć o swoich pasjach, a nawet zaprezentować np. talent wokalny :)

Bezkonkurencyjna ostatecznie okazała się Kaja Klimkiewicz, 19-latka z Glinojecka. Tytuły Vicemiss przypadły natomiast w udziale Paulinie Mękal z Tarnowskich Gór i Klaudii Rekosz z Gdańska.

Ciekawostką może być fakt, że dwa lata później, w 2018 r., Kaja wystartowała w konkursie Miss Earth Poland. Tam również zaprezentowała się świetnie, zdobywając tytuł Miss Poland Earth Water (II Vicemiss Earth Poland) 2018.

23:33, katarzyna.zebrowska , Miss Poland World 2016
Link Dodaj komentarz »
Wywiad z Kają Klimkiewicz

Kaja Klimkiewicz - Miss Poland World 2016

Wywiad przeprowadzony przeze mnie dla Globmiss w listopadzie 2016 roku

Witam Cię Kaju. Bardzo się cieszymy, że zgodziłaś się porozmawiać z Globmiss i opowiedzieć o sobie. Dwa tygodnie temu zdobyłaś koronę Miss Poland World 2016, czyli zostałaś reprezentantką Polski na konkursie Miss World 2016 – najstarszym, największym i najbardziej prestiżowym konkursie piękności na świecie. Przedstaw się proszę naszym Czytelnikom. Jaka jest Kaja Klimkiewicz?

Na co dzień mieszkam w Glinojecku. Mam 19 lat i jestem uczennicą klasy maturalnej w II LO w Ciechanowie. Po zdaniu matury bardzo chciałabym studiować psychologię. Od zawsze się nią interesowałam i czytałam dużo książek i artykułów na ten temat. 
Jeśli chodzi o hobby, to moją największą pasją są konie. Od wielu lat jeżdżę konno i kocham tą dyscyplinę sportową. Jak to mówią: „jeździec nigdy nie jest sam” i to jest prawda. Niesamowite jest siedzieć na grzbiecie konia i podążać za jego ruchem. Konie wiele mnie nauczyły: empatii, wrażliwości na zwierzęta, jak i na drugiego człowieka. Dzięki nim wykształciłam w sobie instynkt opiekuńczy i nauczyłam się wrażliwości. 
Kolejnym moim zainteresowaniem jest muzyka. Śpiewałam od dziecka i do tej pory, kiedy dopada mnie zły nastrój, po prostu zaczynam śpiewać. Jest to mój sposób na pozbycie się negatywnych emocji. Poprzez muzykę mogę bez skrepowania wyrazić to, co czuję i to, o czym myślę. To niesamowite doświadczenie. 
Jestem też wielką fanką motocykli. Jeżdżę od 2 lat i nie wyobrażam sobie lepszego środka transportu. Kiedy wsiadam na motor, mam nareszcie czas żeby pomyśleć. Jestem wtedy sama ze swoimi myślami. Rozkoszuję się wiatrem we włosach i porządną dawką adrenaliny. 
Odkąd zostałam Miss World Poland 2016, mam dość ograniczony czas wolny, jednak staram się go wykorzystać jak najlepiej. Przede wszystkim na naukę oraz kontakt z rodziną i bliskimi. Jestem trochę typem domatora. Mimo tak wielu zainteresowań jakie mam, lubię czasem usiąść z rodzicami i po prostu porozmawiać.
A skąd właściwie wzięłaś się w świecie Miss? Jak doszło do tego, że to właśnie Ty będziesz reprezentowała Polskę na konkursie Miss World 2016? Opowiedz o swoich dotychczasowych doświadczeniach i sukcesach w konkursach piękności.
Szczerze mówiąc sama byłam zaskoczona, kiedy ogłoszono wyniki i okazało się, że to właśnie ja zostałam nową Miss World Poland. Wszystko zaczęło się od zaproszenia na facebook'u przez organizatorów regionalnego konkursu Miss Północy. Pomyślałam, że to może być ciekawe doświadczenie i okazja, by zostać zauważoną. Kiedy przeszłam przez pierwszy etap, dostałam propozycję wystartowania w finale konkursu Miss World Poland 2016. 
Podobnie jak poprzednio nie nastawiałam się na wielki sukces. Pojechałam do Warszawy chcąc po prostu zdobyć nowe doświadczenie i poznać ciekawych ludzi. Chciałam dowiedzieć się, jak wyglądają takie konkursy piękności od strony uczestniczek, bo wiedziałam o nich tylko to, co zwykle widzimy w telewizji. Kiedy jednak dotarłam na miejsce, odezwała się moja ambicja, postanowiłam powalczyć o główny tytuł i starać się wypaść jak najkorzystniej. Po wstępnych eliminacjach zostało nas 10 dziewczyn. Przed wyjściem finałowym trochę się denerwowałam, jednak kiedy już przyszła moja kolej na rozmowę z jury, stres znikł, a ja byłam po prostu sobą. Może właśnie dlatego udało mi się wygrać ten konkurs. Konkurs Miss World Poland był moim pierwszym konkursem piękności. Wcześniej mimo, że się tą tematyką interesowałam, nigdy nie brałam udziału w podobnych przedsięwzięciach. 
 
Tyle różnych, nie zawsze pozytywnych, opinii i stereotypów krąży o wyborach Miss. I rozmawiając z Tobą tak się zastanawiam, dlaczego dziewczyna taka, jak Ty - nowoczesna, wykształcona, ambitna, z mnóstwem ciekawych pasji - decyduje się na start w konkursie piękności? I dlaczego akurat w Miss Poland World? Co Twoim zdaniem sprawia, że konkurs Miss World w XXI wieku wciąż cieszy się popularnością i prestiżem?

Bardzo dobre pytanie. Zdecydowałam się na udział w konkursie piękności z myślą o przygodzie i nowym doświadczeniu. Wybrałam Miss World Poland ze względu na to, że w tym konkursie nie liczy się tylko ładna buzia, ale też pasje i zainteresowania. I to jakim się jest człowiekiem. Bardzo mi się to spodobało i postanowiłam spróbować swoich sił właśnie tutaj. Moim zdaniem Miss World cieszy się popularnością i prestiżem właśnie dlatego, że kandydatki nie są wyłącznie piękne, ale reprezentują sobą też inne wartości. Miss powinna być swego rodzaju autorytetem i wzorem do naśladowania. Nie każdy jest fizycznie, zewnętrznie piękny, to sprawa genów, jednak każdy może być dobrym człowiekiem, doskonalić się i rozwijać i myślę, że właśnie to przyciąga ludzi do tego konkursu. Każdy jest w stanie znaleźć w nim coś, co go zainteresuje, co będzie mógł podziwiać i docenić.

Jesteś bardzo ładna, masz ładną twarz i świetne ciało. To widzimy na pierwszy rzut oka. A jakie cechy Twojego charakteru, czy osobowości sprawiają, że byłabyś idealną Miss World? Na pewno poznałaś już specyfikę tego konkursu. W jaki sposób chcesz oczarować publiczność i jury? Wymień Twoje najważniejsze atuty.
 
Przede wszystkim jestem ambitna i wytrwale dążę do postawionych sobie celów. Jeśli postanowię, że chcę ten konkurs wygrać, to będę robić absolutnie wszystko, żeby tak się stało. Jestem bardzo towarzyska, co ułatwia mi kontakt z innymi i umożliwia jak najszybsze odnalezienie się w nowej sytuacji. No i to, co cechuje mnie przede wszystkim to to, że nadal pozostaję sobą. Mimo tak wielu zmian, jakie dokonały się w przeciągu ostatnich dni, nie zmieniło się to, że jestem dobrym i wrażliwym na innych człowiekiem. 
Opowiedz proszę o swoich przygotowaniach do gali Miss World. Czy już wiesz, w jakich kreacjach wystąpisz? Jaki będzie Twój strój narodowy, suknia wieczorowa?

Do konkursu Miss World przygotowuję się językowo, szkoląc angielski. Jestem w stanie porozumieć się po rosyjsku i po angielsku. Nad angielskim jednak nadal sumiennie pracuję i poszerzam swój zasób słownictwa.
Ze względu na to, że minęło tak niewiele czasu od wyborów w Polsce, nie mam jeszcze kreacji wieczorowej, ani narodowej, ale w najbliższym czasie mam umówionych kilka spotkań z polskimi projektantami w celu dokonania pierwszych przymiarek. 
 
Oczywiście są i obawy. Wiem, że jestem reprezentantką naszego kraju na tak prestiżowym konkursie i spoczywa na mnie duża odpowiedzialność. Jestem przecież tylko człowiekiem, a każdy popełnia błędy. Boję się tego, że nie podołam nowym wyzwaniom, mimo wcześniejszych przygotowań. Ale na Miss World nie jadę tylko po to, żeby się pokazać. Moim celem jest wygrana, a nawet jeśli mi się to nie uda, na pewno zrobię wszystko, by zajść jak najdalej.
Jak wszyscy doskonale wiemy, bardzo ważnym i wysoko punktowanym elementem konkursu Miss Świata są tzw. mini-konkursy, a zatem po kolei:

- czy masz jakieś doświadczenia w działalności dobroczynnej, społecznej, wolontariacie? Jaką działalnością charytatywną będziesz mogła się pochwalić w projekcie Piękno w Szczytnym Celu czyli Beauty with a Purpose?

Zawsze byłam bardzo zaangażowana w działalność dobroczynną. Już w gimnazjum brałam udział w zbiórkach żywności i ubrań dla Markotu. Uczestniczyłam też w corocznych zbiórkach karmy dla zwierząt ze schroniska w Pawłowie. Ze względu na to, że śpiewam, zawsze uczestniczyłam w koncertach charytatywnych typu WOŚP. W zeszłym roku byłam wolontariuszką Szlachetnej Paczki. Jest również wiele małych akcji charytatywnych, o których nie jest głośno, a w których brałam udział. Dwa razu udało mi się w ramach spontanicznych akcji pozyskać dla biednych wartościową pomoc: jednej rodzinie przekazaliśmy kuchenkę, a drugiej lodówkę. Zawsze uważałam, że zmiany należy rozpoczynać od miejsca, w którym się mieszka. Jak to zawsze powtarza moja mama: „małe zmiany - wielki sukces”. Tego mnie nauczyła i tej zasady się trzymam. Oczywiście do konkursu Beauty with a Purpose przygotowuję się cały czas i aktywnie biorę udział w akcjach charytatywnych. Liczę, że dzięki pomocy Fundacji "Projekt Miss" przede mną jeszcze wiele działań dobroczynnych. 
- czy masz jakieś sukcesy w modelingu? 

Kilkukrotnie uczestniczyłam w mini sesjach fotograficznych na zasadach „time for photos”. Mam za sobą też pierwszą sesję jako Miss World Poland na oficjalną stronę missworld.com wykonaną ostatnio w Warszawie przez Michała Grzyba we wnętrzach salonu BoConcept. Mam jeszcze trochę czasu na przygotowanie się do konkursu Top Model i myślę, że jeśli poświęcę na to dość dużo czasu i wysiłku, uda mi się osiągnąć sukces i w tej dziedzinie.
- jakie dyscypliny sportu uprawiasz? W jaki sposób dbasz o ciało, formę, aby odnieść sukces w konkursie sportowym?
 
Zawsze byłam bardzo aktywna sportowo. Grałam w koszykówkę. Od kilku lat reprezentuję szkołę na turniejach piłki siatkowej. Biegam, jeżdżę konno i spędzam dużo czasu na siłowni. Interesuję się zdrowym stylem życia, a tutaj sport to podstawa, więc cały czas nad sobą pracuję. 
- czy masz jakiś szczególny talent i jakieś osiągnięcia w tej dziedzinie? Co zaprezentujesz w konkursie talentów? 
Moim największym talentem jest śpiew i na tym się skupiam. Na Miss World Talent Show przygotowuję się pod kątem wokalnym. Zaczynam lekcje z nauczycielem śpiewu i moim zdaniem wybitnym muzykiem Panem Pawłem Stawińskim. Myślę, że z jego pomocą uda mi się zajść daleko. Na pewno dam z siebie 100% .
Będziemy bacznie śledzić Twoje przygotowania i mocno Ci kibicować. Na koniec powiedz, kto najbardziej Ci pomaga i wspiera w Twoich przygotowaniach do konkursu? Czy jest ktoś, komu chciałabyś szczególnie podziękować?
 
Oczywiście najbardziej pomaga mi rodzina i chłopak. To właśnie im chciałabym podziękować za wsparcie i nieocenioną pomoc. Cała rodzina bardzo przeżywa mój sukces i bardzo mnie dopinguje. Kolejnymi osobami, którym chcę podziękować, są Artur Szostak i Michał Stachowski. To oni czuwają nade mną i pomagają mi zapanować nad wszystkim i wszystko zorganizować. Są nieocenioną pomocą i za to również chciałabym im bardzo podziękować. Dziękuję też organizacji Miss World Poland i Pani Eli Wierzbickiej, za to, że dała mi szansę - nie zmarnuję jej! Obiecuję!
Kaju, trzymamy kciuki i już dziś poprosimy, abyś po finale Miss Świata znalazła czas na rozmowę z nami i opowiedziała o swoich wrażeniach. Najlepiej jako Miss World 2016 :)
23:21, katarzyna.zebrowska , Miss Poland World 2016
Link Dodaj komentarz »