niedziela, 23 kwietnia 2017
Wywiad z Pauliną Rułką

Paulina Rułka - finalistka Miss Polonia 2016, Top 15 Miss Intercontinental 2016

Wywiad, który przeprowadziłam dla Globmiss w kwietniu 2017 r.

Witam Cię Paulino! Uwielbiam podróże, poznawanie nowych krajów, a Ty w październiku odbyłaś podróż marzeń, do dalekiej, egzotycznej Sri Lanki…
To rzeczywiście była podróż marzeń i pewnie podróż zycia. Mimo, że nie było lekko, ponieważ spałam zaledwie około 4 godziny na dobę – byłam zachwycona wszystkim, co mnie otaczało. Od klimatu Sri Lanki poczynając, przez przepyszne jedzenie, kończąc na wspaniałych ludziach.
Zazdroszczę... pewnie nie tylko ja... mimo, że lubię sobie pospać :)

Na Sri Lankę pojechałaś jako reprezentantka Polski na konkursie Miss Intercontinental 2016 i jako I Wicemiss Polonia Województwa Łódzkiego i finalistka konkursu Miss Polonia 2016. Jeszcze przed krajowym finałem. To chyba było duże wyzwanie, byłaś na nie przygotowana?
Moją przygodę z wyborami Miss Polonia zaczęłam 6 lat temu - wtedy wygrałam konkurs Miss Polonia Nastolatek Województwa Łódzkiego organizowany przez Agencję Igo-Art. Dlatego nie mogę powiedzieć, że mój udział w tegorocznych wyborach Miss Polonia był przypadkiem. Jestem 1 Wicemiss Polonia Województwa Łódzkiego 2016 i finalistką Miss Polonia 2016. Od 8 lat pracuję jako modelka w Polsce, jak i za granicą. Mam więc doświadczenie. Otrzymałam od Agencji Igo-Art propozycję wyjazdu na konkurs międzynarodowy i skorzystałam z niej. Miałam duże szczęście, gdyż wybory Miss Intercontinental były zorganizowane na naprawdę wysokim poziomie. Organizatorzy zapewnili nam najlepsze warunki hotelowe oraz dużo atrakcji w trakcie zgrupowania. Również sam finał był bardzo dobrze zorganizowany i było to dla mnie ogromne przeżycie. A czy byłam dobrze przygotowana? Jestem osobą, która ma bardzo dużą samokrytykę. Przez to staram się mierzyć wyżej od swoich możliwości. Na konkursie Miss Intercontinental awansowałam do Top 15 i jestem z tego zadowolona - wiem, że na pewno nie przyniosłam wstydu. Miałam cichą nadzieję na top 5, każda z nas miała. Ale myślę, że Top 15 jest to sukces. Dałam z siebie wszystko, uważam, że byłam dobrze przygotowana do zgrupowania i konkursu, miałam dobrą garderobę, starałam się każdego dnia wyglądać na 100%. Jak widać, to zaprocentowało. Cieszę się z tego, co udało mi się osiągnąć. 
  
Oczywiście ten sukces zawdzięczam nie tylko sobie. Chciałabym bardzo podziękować za tą wspaniałą podróż przede wszystkim Agencji Igo-Art, która zaproponowała mi ten wyjazd. Dziękuję również wszystkim projektantom oraz firmom, które dołożyły wszelkich starań, abym pięknie wyglądała podczas zgrupowania, jak i na gali finałowej. Podziękowania kieruję przede wszystkim w stronę Joanny Bistram z Dresspoint, duetu Bizuu, Natashy Pavluchenko, Macieja Domańskiego, Patrycji Plesiak, Golden Rose, Madora. Na końcu podziękowania dla moich bliskich - dla rodziny oraz znajomych, którzy kibicowali mi, rozpowszechniali wszelkie głosowania, zdjęcia, posty i wspierali mnie, gdy byłam na drugim końcu świata. 
Dziękuję i całuję mocno ! 
Bardzo Ci gratuluję! Awans do Top 15 to spore osiągnięcie. Kim jest na co dzień jedna z 15 najpiękniejszych między kontynentami?
Nazywam się Paulina Rułka, mam 21 lat i pochodzę z Łodzi. Jestem studentką 3. roku Zarządzania na Uniwersytecie Łódzkim oraz, jak już wcześniej wspomniałam, modelką. Wolny czas (którego ostatnio miałam bardzo mało) staram się spędzać z bliskimi. Poza tym uwielbiam uprawiać sport, a najlepiej wycisza mnie joga.
 
Wróćmy do konkursu, do innych dziewczyn na wyborach Miss Intercontinental – byłyście bardziej rywalkami, czy bardziej koleżankami?
Przed wyjazdem obiecałam sobie, że postaram się poznać każdą dziewczynę. Niestety nie udało mi się. Mimo dwóch tygodni spędzonych razem, miałyśmy tak rozplanowany każdy dzień, że nie zdołałam bliżej poznać wszystkich dziewczyn. Od początku zaprzyjaźniłam się z Dunką, Szwedką oraz Portorykanką. W dalszej części zgrupowania złapałam też feeling z Amal Nemer reprezentującą Wenezuelę. Nadal utrzymuję z nią kontakt - mamy w planach spotkanie. Na początku grudnia wysłałyśmy sobie paczki świąteczne. Już jestem ciekawa, co dostanę. 
Oczywiście nad szansami każdej z nas też się zastanawiałam. Zwyciężyła jedna z moich najbliższych koleżanek - Heilymar z Portoryko. Jeszcze przed wyjazdem, będąc w domu, gdy obejrzałam zdjęcia wszystkich dziewczyn na oficjalnej stronie MI, wiedziałam, która z nas wygra. Ta dziewczyna jest prześliczna. Wiedziałam, że to ona musi założyć koronę! Za to zaskoczył mnie wybór najpiękniejszej wśród Europejek. Dziewczyna z Włoch, która nie potrafiła mówić nawet pojedynczych słów w j. angielskim, miała może 4 sukienki na cały wyjazd, niska i bardzo młoda. Były z Europy dziewczyny zdecydowanie lepiej przygotowane, które bardziej zasługiwały na top 5. Ten wybór zszokował wszystkich. 
A sam konkurs? Jakie są Twoje najciekawsze wspomnienia?
Podczas 2. tygodniowego pobytu na Sri Lance przemieszczałyśmy się między 4 hotelami Cinnamoon. Podczas przeprowadzki z jednego z nich do drugiego byłyśmy przetransportowane Tuk-tukami. Jechałyśmy po 3 w jednym ( a więc było ich bardzo dużo). Ja, Dania i Szwecja trafiłyśmy na bardzo szalonego kierowcę. To było z jednej strony trochę zabawne, jak slalomem omijał korki na ulicach, z drugiej strony bałyśmy się o swoje życie. 
Podczas samego finału natomiast było strasznie dużo zamieszania. Wiem, tak jest zawsze podczas takich imprez. Ale to, co działo się na backstagu przed galą Miss Intercontinental… To było istne szaleństwo. Proszę sobie wyobrazić ponad 70 dziewczyn znajdujących się w jednym pomieszczeniu w pełnym stresie. SZOK ! … Ale pozytywny. Taką adrenalinę właśnie lubię. 
Wróciłaś do Polski i zaledwie niecały miesiąc później wzięłaś udział w finale Miss Polonia 2016, podczas którego awansowałaś do Top 10. Wygrała Iza Krzan z Olsztyna.
Izę poznałam jeszcze przed zgrupowaniem. Miałam okazję pracować z nią przy jednej z sesji. Szczerze mówiąc, ciężko było mi wybrać jedną faworytkę Miss Polonia, gdyż poziom urody w tym roku był bardzo wysoki i wyrównany, ale moim zdaniem Iza zasłużyła na ten tytuł. Jej zachowanie oraz wygląd podczas całego zgrupowania … zdecydowanie na tak! 
 
Konkurs Miss Polonia wrócił po prawie czterech latach. Oczekiwania były duże. Nie rozczarowałaś się? Warto było wziąć udział w tym wydarzeniu? Narażać na ciężką pracę podczas zgrupowania, na zaciętą rywalizację?
Konkurs Miss Polonia jest to przepiękne doświadczenie w życiu każdej dziewczyny, która decyduje się na wzięcie w nim udziału. Bycie częścią tego wydarzenia, to przede wszystkim możliwość nawiązania ciekawych znajomości i rozwoju kariery. 
Zgrupowanie Miss Polonia 2016 odbyło się w Hotelu Narvil w Serocku, który stworzył nam świetne warunki do regeneracji, odpoczynku i dbania o siebie przed finałem. Uważam, że nie można było wymarzyć sobie lepszego miejsca na ten pobyt. 
Przez pierwsze dni zgrupowania w powietrzu rzeczywiście odczuwalny był delikatny dystans między dziewczynami, lecz po 2 lub 3 dniach już wszystkie dobrze się bawiłyśmy, wspólnie jadałyśmy, ćwiczyłyśmy… czułyśmy się jakbyśmy się znały kilka dobrych lat.  Na pewno ten czas zostanie na długo w mojej pamięci. 
Jednym słowem nic, tylko być Miss! Pod warunkiem oczywiście, że wygląda się jak Paulina Rułka. :) Bardzo dziękuję Ci za rozmowę i życzę dalszych sukcesów.

Ja również bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich czytelników Globmiss!

07:59, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2016
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 stycznia 2017
Wywiad z Izabellą Krzan

Izabella Krzan - Miss Polonia 2016

Wywiad przeprowadzony przeze mnie dla Globmiss w styczniu 2017 roku

Witaj Izo! W imieniu redakcji Globmiss jest mi bardzo miło, że mogę porozmawiać z Tobą, pierwszą Miss Polonia wybraną po prawie czteroletniej przerwie. Koronę założyłaś zaledwie dwa miesiące temu, a we wszelakich mediach pojawiło się już dużo wywiadów z Tobą, Twoich zdjęć, prezentacji... 

Nie wiem, czy jest jeszcze w Polsce ktoś, kto Cię nie zna, ale gdyby jednak, ktoś taki się znalazł, to na początek przedstaw się proszę naszym czytelnikom. Czym zajmuje się Iza Krzan, poza królowaniem.

Nazywam się Izabella Krzan. Mam 21 lat. Pochodzę z Olsztyna, jednak obecnie mieszkam w Warszawie, gdzie studiuję na III roku Ekonomię w SGGW. Przez całe życie towarzyszył mi sport (przez 8 lat tańczyłam taniec towarzyski, a 5 lat grałam w siatkówkę). Wolną chwilę poświęcam na siłownię, bądź wyjście do kina ze znajomymi. W przyszłości moim marzeniem jest zostać dziennikarką lub prezenterką telewizyjną. 
No to już rozumiem, dlaczego zdecydowałaś się na start w konkursie Miss Polonia. Jak pokazuje przykład Pauliny Krupińskiej, Marceliny Zawadzkiej, czy Ewy Wachowicz ten tytuł z pewnością może karierę prezenterki telewizyjnej ułatwić. To była Twoja największa motywacja do udziału w tej imprezie? 

Konkurs Miss Polonia otwiera wiele dróg dla uczestniczek, stąd pomysł na wzięcie w nim udziału. W 2016 roku powrócił on po kilkuletniej przerwie, a więc uznałam, że może to jakiś znak. Mam 21 lat, pomyślałam, że to najlepszy wiek, aby wziąć w swoje ręce swoją przyszłość i zrealizować marzenia. Ostateczną decyzję o starcie w konkursie Miss Polonia, pomogła mi podjąć moja Mama. 
Decyzja okazała się słuszna, dziś to Ty jesteś najpiękniejszą Polką. Myślę, że wiele dziewczyn marzy, aby być na Twoim miejscu. Pomimo, że o konkursach piękności krąży wiele plotek, mitów. Rozprawmy się zatem z nimi. A więc, czy rzeczywiście nieodłączną towarzyszką wyborów Miss jest zawiść, a konkurentki podczas zgrupowań są gotowe podrzeć sobie suknie, schować buty, aby tylko wyeliminować groźne rywalki? Uśmiechają się do siebie w świetle kamer, a naprawdę zaciekle i nie zawsze uczciwie rywalizują?

Zgrupowanie przed finałem Miss Polonia było idealnie dopracowane pod każdym względem. Oprócz cudownych warunków, które miałyśmy zapewnione w Hotelu Narvil Conference & Spa, w jednym miejscu zostało zebranych 20 wspaniałych dziewcząt z całej Polski. Pomimo tego, że byłyśmy dla siebie konkurentkami, nie dało się tego odczuć podczas tych 10 dni razem. Wcześniej też miałyśmy okazję spędzić wspólnie czas na sesji zdjęciowej w Łodzi. Każdego dnia zgrupowania zasiadałyśmy razem do posiłków i rozmawiałyśmy o wszystkim, jak koleżanki, które znają się od lat. 

Podczas zgrupowania byłam w pokoju z Kasią Szklarczyk – cudowną dziewczyną, piękną i mądrą, z którą mogłam rozmawiać na każdy temat. Kasia studiuje w moim rodzinnym Olsztynie i jeżeli nadarzy się okazja, to na pewno się tam spotkamy. Od zgrupowania minął już miesiąc, a przyjaźnie trwają między nami nadal. Wraz z Patrycją Pochmarą i Anią Pupiel staramy się spotykać w każdej wolnej chwili! 
No to pora na mit drugi. Ponoć wszystkie werdykty są ustawione, Miss wybrana na długo przed galą, jest zawsze grupka faworytek, reszta stanowi tło….

Fakt, że udało mi się wygrać, nadal jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem. Dziewiętnaście pięknych i mądrych dziewcząt… Każda byłaby świetnym wyborem do korony. Na pewno podczas zgrupowania nikt nie był faworyzowany, każda z nas była traktowana tak samo. Nie miałam jednej faworytki, gdyż poziom urody finalistek był wyjątkowo wysoki i bardzo wyrównany. Oczywiście pojawiały się jakieś nasze wspólne przypuszczenia odnośnie wyników, które każda wyciągała z własnych obserwacji innych kandydatek, ale myślę, że to oczywisty element każdego tego typu konkursu.
Ech, nie da się z Tobą poplotkować... :) Opowiedz proszę, jakie emocje towarzyszą dziewczynom podczas finałowej gali?

Dziesięciodniowe przygotowania, aby wszystko wypadło perfekcyjnie podczas tych 2 godzin… to ogromny stres. Myślę, że wszystkim dziewczynom towarzyszyły podobne emocje. Podczas pierwszych prezentacji pamiętam, że trzęsły mi się nogi. Najwspanialsze uczucie pojawia się, gdy stojąc na scenie widzi się swoją rodzinę, która uśmiecha się i zaciska kciuki. Niepokój towarzyszy też w trakcie kolejnych eliminacji i werdyktów. Do TOP 10 zostałam wyczytana jako pierwsza (zaraz po zakwalifikowanej tam automatycznie Miss Publiczności) i kolokwialnie mówiąc miałam już to z głowy. Natomiast do finałowej piątki weszłam jako ostatnia i nie ukrywam, był to spory stres. Podświadomie żegnałam się wtedy z konkursem. Natomiast podczas wyczytania ostatecznego wyniku, kiedy zobaczyłam, jak moi bliscy w euforii wyskakują do góry, nie mogłam powstrzymać łez. To uczucie na pewno zapamiętam na zawsze.
Stało się. To Ty zostałaś 33. powojenną Miss Polonia. Teraz masz rok, aby pokazać, że jesteś właściwą osobą na właściwym miejscu. Co chciałabyś osiągnąć jako Miss Polonia? W jaki sposób chciałabyś być zapamiętana?

Wygranie konkursu, oprócz szansy na realizację marzeń, daje mi możliwość reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej, co jest niesamowitym zaszczytem dla mnie i jednocześnie wspaniałym przeżyciem, które zapamiętam na zawsze. Na pewno zatem moim marzeniem jest zaistnienie na konkursie Miss Universe. 
Jeśli chodzi o cele do zrealizowania, to najbardziej zależałoby mi na wypełnieniu wszystkich obowiązków, jakie spoczywają na Miss Polonia, na najwyższym poziomie. Na pewno będę starać się zostać zapamiętaną w dobry sposób na jak najdłużej. Mam również nadzieję, że ten rok pomoże mi w obraniu swojej drogi na przyszłość i otworzy drzwi do wymarzonej kariery. Aktualnie moje obowiązki zajmują mi sporo czasu, praktycznie każdego dnia mam jakieś zadania. Mam nadzieję, że ta praca zaowocuje w przyszłości.
Jak już wspomniałaś, jednym z najważniejszych, ale i najprzyjemniejszych obowiązków każdej nowej Miss jest reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej. Obecnie przygotowujesz się do startu w konkursie Miss Universe, który jest jednym z najważniejszych światowych konkursów piękności i na pewno poznałaś już jego specyfikę. W kontekście tego konkursu, w jaki sposób chcesz przekonać międzynarodowe jury, że jesteś najodpowiedniejszą kandydatką do tego zaszczytu? Na czym skupiasz swoją uwagę podczas przygotowań? Jaka jest Twoja recepta na sukces?

Przygotowania do konkursu Miss Universe trwają tak naprawdę od momentu, gdy zostałam Miss Polonia. Wraz z organizatorami konkursu Miss Polonia robimy wszystko, aby w godny sposób reprezentować Polskę na arenie międzynarodowej. 
 
Jeśli chodzi o moją osobę, najważniejszym aspektem w tym momencie jest przygotowanie ciała w odpowiedni sposób, a co za tym idzie – praca na siłowni, dieta i wszelka pomoc kosmetyczna. Za wsparcie w tej kwestii dziękuję Ce-Ce Beauty Clinic. Ważnym elementem jest również praktyka języka angielskiego. Znam ten język biegle, ale muszę się „rozgadać” przed wylotem na Filipiny, aby swobodnie porozumiewać się na miejscu. 
Specjalnie dla mnie została wybrana, zaprojektowana i uszyta suknia narodowa i wieczorowa. Suknię narodową zaprojektowała dla mnie Natasha Pavluchenko. Nawiązuje ona do regionalnych motywów z całej Polski, ale przede wszystkim do motywów z mojego regionu pochodzenia, czyli Warmii i Mazur. Jest to piękna biała suknia, o nowoczesnym kroju, zdobiona kamieniami Swarovskiego i ręcznie wykonanymi haftami. Całości dopełni nakrycie głowy – czepiec, który jest inspiracją zapożyczoną z tradycyjnego stroju ludowego Warmii i Mazur. 
Wieczorową suknię finałową stworzyli dla mnie projektanci marki Laurelle. Jest to piękna suknia w kolorze nude, zdobiona złotymi i miodowymi kamieniami. Bardzo się cieszę, że suknie są specjalnie uszyte dla mnie – są one dopasowane do sylwetki i do mojej urody. Z obu strojów jestem bardzo zadowolona i podekscytowana. 
Na zgrupowaniu będę miała także garderobę innych projektantów i marek (prócz Laurelle i Natashy Pavluchenko, którzy wyposażą mnie również w inne kreacje poza głównymi) takich jak m. in. Marta Kuszyńska, Jarosław Ewert, Dress Point, Sugarfree, Spektroom. W mojej walizce znajdzie się także kilka kreacji przygotowanych przez Karolinę Mikołajczyk – finalistkę Miss Polonia 2016, która jest projektantką. Buty na wyjazd zapewnia marka Loft 37. Część z nich będzie przygotowana specjalnie na konkurs Miss Universe. O wygląd i kondycję moich włosów dba Maciej Maniewski, znany z programu Afera Fryzjera na TVN Style. Wielkie wsparcie otrzymałam także od władz Miasta Olsztyna i Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Gadżety z mojego regionu będą jednymi z prezentów dla uczestniczek konkursu i organizatorów. Prezent z Polski na aukcję charytatywną ufundowała marka S&A Jewellery Design, ta sama, która zaprojektowała w tym roku koronę dla konkursu Miss Polonia. Będzie to bursztynowa biżuteria wartości 2000 dolarów. 
9 stycznia w Restauracji Si w Warszawie odbyła się oficjalna prezentacja moich strojów na Miss Universe. Wylot mam 11 stycznia. Ogromną pomoc podczas przygotowań dostaję od organizatorów konkursu Miss Polonia - Agencji Igo-Art., a w szczególności Igor Włodarczyk jest osobą, bez której na pewno bym sobie nie poradziła, za co bardzo mu dziękuję. 
Co do samego konkursu Miss Universe, to znam jego specyfikę. Wiele dowiedziałam się od organizatorów Miss Polonia, którzy opowiadają mi o MU, dają wskazówki, cenne rady. W wolnych chwilach oglądam filmy i zdjęcia z poprzednich finałów i zgrupowań. Wiem, że nie będą to łatwe 3 tygodnie, ale chcę zaprezentować się jak najlepiej. Wiadomo, że biorąc udział w każdym konkursie, liczy się na wygraną. Wiem, że nie będzie to łatwe zadanie, ale każdy chociaż najmniejszy sukces będzie dla mnie cenny. Na pewno nie chciałabym zawieść osób które na mnie liczą, moich rodaków, fanów konkursu Miss Polonia, moich bliskich. Moje atuty… ciężko mówić o samej sobie. Na pewno to, że wygrałam w konkursie Miss Polonia świadczy o tym, że moja uroda została doceniona i mogę się podobać. Lubię w sobie swój uśmiech, włosy. Swobodnie czuję się na scenie, znam dobrze język angielski. Jestem pracowita, ambitna i silna. Myślę, że te cechy pozwolą mi na zaistnienie w Miss Universe. Jestem świadoma tego, że taka szansa drugi raz się nie powtórzy, dlatego zrobię wszystko co w mojej mocy, aby wypaść jak najlepiej. 
Bardzo mocno trzymamy za Ciebie kciuki! Życzymy Ci, abyś była pierwszą Polką, która znajdzie się w Top 3 tego konkursu. I mamy nadzieję, że po powrocie, podzielisz się z Globmiss swoimi wrażeniami.
22:16, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2016
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 20 listopada 2016
Miss Polonia 2016

Finał Miss Polonia '16

Organizatorzy: Biuro Miss Polonia i Agencja Igo-Art

Data i miejsce: 12 listopada 2016 r., Hotel Narvil w Serocku k. Warszawy

Prowadzenie: O. Janiak

Gwiazda wieczoru: K. Cerekwicka, Ł. Zagrobelny, H. Mlynkowa

Jury: P. Krupińska, M. Zawadzka,  R. Mancewicz, B. Tatara, A. Spieczyńska, K. Gorazda, K. Borowicz, R. Kapica

Laureatki:

Miss Polonia - Izabella Krzan

Vicemiss Polonia - Dominika Szymańska i Katarzyna Włodarek

Konkursy międzynarodowe:

  • Paulina Rułka - Miss Intercontinental 2016 (Sri Lanka) - Top 15
  • Katarzyna Włodarek - Miss Model of the World 2015 (Chiny) - Top 30 + Best Skin
  • Katarzyna Włodarek - Miss Universe 2017 (USA)
  • Dominika Szymańska - Miss Earth 2017 (Filipiny)
  • Izabella Krzan - Miss Universe 2016 (Filipiny)
  • Natalia Popis - Miss Intercontinental 2017 (Egipt) - Face of Beauty

***

12 listopada 2016 roku stało się to, na co wierni fani czekali prawie 4 lata. Powrócił konkurs Miss Polonia! Tego dnia właśnie odbyła się gala finałowa w Hotelu Narvil w Serocku, k. Warszawy, z udziałem 20 pięknych finalistek. Do życia przywróciła imprezę nowa Dyrektor Generalna Konkursu Miss Polonia - Jadwiga Piątek Włodarczyk wraz z kierowaną przez nią Agencją Igo-Art - dotychczasowym organizatorem regionalnym z Łodzi.

Niestety, tym razem nie było telewizyjnej transmisji na żywo, ale za to wyemitowano bezpośrednią relację w internecie, a poza tym Miss Polonia 2016 otrzymała nową, niezwykle piękną koronę. Nawiązaniem do bogatej tradycji konkursu i prawdziwą gratką dla fanów było zaproszenie na finałową galę aż 12 byłych Miss i Vicemiss Polonia! Takiego zjazdu laureatek nie było chyba jeszcze nigdy wcześniej na żadnym z finałów tej imprezy.

Swoją obecnością galę uświetniły: Paulina Krupińska, Marcelina Zawadzka, Rozalia Mancewicz, Barbara Tatara, Aleksandra Spieczyńska, Karolina Gorazda, Katarzyna Borowicz, Karina Wojciechowska, Angelika Jakubowska, Roksana Jonek, Paulina Panek i Agata Biernat.

Główną nagrodą dla Miss Polonia 2016 był motocykl i zaszczyt reprezentowania Polski na konkursie Miss Universe 2016.

Wybór był bardzo trudny, ale ostatecznie jury za najpiękniejszą uznało Izabellę Krzan z Olsztyna, 21-letnią brązowowłosą studnetkę ekonomii, najwyższą spośród finalistek, bo mierzącą aż 180 cm wzrostu. Tytułami Vicemiss podzieliły się Dominika Szymańska, licząca 177 cm wzrostu i 21 lat oraz najniższa i najstarsza w Top 3 - Katarzyna Włodarek z Wielunia, piękna 25-latka, mierząca 175 cm wzrostu.

Ciekawostką jest fakt, że rok wcześniej piękna Kasia również wywalczyła tytuł II Vicemiss w konkursie Miss Poland World 2015. Zresztą w ogóle konkurs ten obfitował w piękne panie, które odnosiły sukcesy w więcej, niż jednym konkursie piękności. Zarówno Ludwika Cichecka, jak i Dominika Szymańska wystartowały rok później w konkursie Miss Poland Earth. Obie z wyróżnieniem - Ludwika zajęła III miejsce (Miss Earth Water), zaś Dominika tym razem okazała się bezkonkurencyjna i założyła koronę Miss Poland Earth 2017!

00:33, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2016
Link Dodaj komentarz »