sobota, 19 listopada 2016
Magdalena Kucharska

Po rocznej przerwie konkurs Miss Earth 2016 wrócił na Filipiny. Polską reprezentantką, po raz drugi z rzędu, była ambasadorka Miss Egzotica International. Tym razem wybór padł na Magdalenę Kucharską. Magda ma 24 lata, mierzy 175 cm wzrostu, a jej wymiary to 88/58/88. Blondwłosa radomianka jest doświadczoną modelką, ale niestety nie pomogło jej to w odniesieniu sukcesu i z październikowego konkursu Miss Earth wróciła na tarczy.

Tytuł Miss Earth 2016 przypadł w udziale Katherine Elizabeth Espín Gómez z Ekwadoru, a całe Top 4 pochodzi z Ameryki Południowej.

21:28, katarzyna.zebrowska , Misstory
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 października 2016
Zdjęcia od Magdaleny Ho

Zdjęcia z prywatnego archiwum Magdaleny Ho - reprezentantki Polski na konkursie Miss Earth 2015

Zdjęcia od Magdaleny Ho

Zdjęcia od Magdaleny Ho

Zdjęcia od Magdaleny Ho

Zdjęcia od Magdaleny Ho

Zdjęcia od Magdaleny Ho

21:21, katarzyna.zebrowska , Misstory
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 13 września 2016
Wywiad z Magdaleną Kucharską

Magdalena Kucharska - reprezentantka Polski na konkursie Miss Earth 2016

Wywiad przeprowadzony przeze mnie dla Globmiss we wrześniu 2016 roku

Konkurs Miss Earth jest bardzo szczęśliwy dla Polek. Spośród trzynastu reprezentantek naszego kraju, które dotychczas brały w nim udział, aż osiem odniosło większe lub mniejsze sukcesy. Czy do tego grona dołączy Magdalena Kucharska? Poznajmy tegoroczną Miss Earth Poland.
Nazywam się Magdalena Kucharska. Mam 175 cm wzrostu i wymiary 88/58/90. Jestem zodiakalnym Strzelcem, który zawsze osiąga zamierzony cel. Staram się każdego dnia udowadniać światu, że warto marzyć i kochać życie, wtedy ta dobra energia do nas wróci. Nigdy nie wierzyłam w stereotypy i konwenanse. Staram się wytyczać własną ścieżkę na przekór wszystkiemu, kreować, zamiast powielać schematy. Urodziłam się w malutkiej, ale bardzo malowniczej miejscowości Milejowice.
Mój tata umarł, gdy miałam 5 lat. Mam cudowną mamę i dwóch, kochanych starszych braci. Rodzina jest dla mnie najważniejsza! Udział w programie Top Model TVN zaowocował przeprowadzką do Warszawy. Modeling zawsze traktowałam jako hobby, miły dodatek do normalnego życia. Zrobiłam licencjat z psychologii edukacji. Podczas studiów uczestniczyłam w projekcie Erasmus w Chorwacji na temat zrównoważonego rozwoju. Miałam wtedy okazję prowadzić zajęcia o ochronie środowiska dla dzieci z chorwackich szkół i zaprezentować efekty sesji w sukniach recyklingowych. Następnie ukończyłam studia podyplomowe na SWPS z negocjacji i mediacji jako najmłodsza studentka od czasu utworzenia tego kierunku. Podczas studiów podyplomowych rozpoczęłam studia magisterskie na kierunku stosunki międzynarodowe i dyplomacja publiczna w Collegium Civitas. Podczas studiów pracowałam w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w departamencie współpracy z Polonią i Polakami za granicą, w wydziale projektów a potem w wydziale finansów. Wielomilionowe zestawienia w exelu i wizyty z dokumentami u wiceministra są bardzo miłym wspomnieniem:). Zamierzam związać swoją przyszłość z dyplomacją - pracować w polskich konsulatach i ambasadach. Drugi rok studiów magisterskich będę kontynuować we Francji w Instytucie Nauk o Stosunkach Międzynarodowych - Ileri Paris. 
Obecnie mieszkam drugi miesiąc w Paryżu - mam tu kontrakt modelingowy i oprócz sesji zdjęciowych, jestem ambasadorką najbardziej eksluzywnych restauracji i klubów. Mam kilka pomysłów biznesowych związanych z promowaniem i tworzeniem marki luksusowej oraz wprowadzeniem aplikacji skierowanej do elitarnej grupy odbiorców, tzw. VIP. Marzę o skończeniu jeszcze dwóch kierunków studiów magisterskich: finansów międzynarodowych na Hec Paris i nauk politycznych na Harwardzie. Miejmy nadzieję, że się uda! Uważam, że holistyczny rozwój jest bardzo ważny i piękna kobieta to ta, która ma seksowne ciało, dobre serce, jest inteligentna i zaradna. Zawsze tryskam pozytywną energią. Nie lubię monotonii, kocham rywalizować i stawiać sobie kolejne poprzeczki coraz wyżej i wyżej.
Jak doszło do tego, że to Magdalena będzie reprezentować Polskę na konkursie Miss Earth? Jakie są jej dotychczasowe doświadczenia związane z wyborami Miss?
Jestem niezmiernie szczęśliwa, że będę mogła reprezentować mój ukochany kraj w konkursie Miss Earth. Brałam udział w projekcie Miss Egzotica i zostałam jedną z delegatek Miss Earth Poland 2016. Jury zadecydowało o tym, że to ja polecę na Filipiny. Mam juz doświadczenie, jeśli chodzi o międzynarodowe konkursy piękności - reprezentowałam Polskę w Seulu podczas światowego finału Miss Supertalent i zdobyłam tytuł Miss Best Swimsuit of The World 2016. Był to debiut Polski w tym cieszącym się olbrzymią popularnością w Azji konkursie, dlatego jestem szczęśliwa, że udało mi się wrócić z nagrodą. Mam też na koncie tytuł Miss Globe International Poland i czekam na ogłoszenie terminu i miejsca finału międzynarodowego, w którym wezmę udział. Udział w takich międzynarodowych konkursach jest genialną okazją do poznawania ludzi z rożnych zakątków globu, a wiadomo, że takie kontakty można potem mądrze wykorzystać. 
Konkurs Miss Earth to jeden z najpopularniejszych międzynarodowych konkursów piękności na świecie. Magda zapewne poznała już jego specyfikę. W jaki sposób przygotowuje się zatem do wzięcia udziału w tym wydarzeniu?
Konkurs Miss Earth jest w Top 5 wyborów piękności. Bardzo cenię ten konkurs za przekaz, za to, że obliguje Miss nie tylko do uśmiechania się do kamer, ale również do bycia ambasadorkami ochrony natury, do troski o naszą Matkę Ziemię. Uroda zawsze przyciąga, więc warto wykorzystywać ją w dobrej sprawie. Jak już wcześniej wspomniałam, w czasie studiów prowadziłam zajęcia o ochronie środowiska dla dzieci z chorwackich szkół i zaprezentowałam efekty sesji w sukniach recyklingowych. Kiedy tylko uda mi się wyrwać z Paryża na kilka dni, chciałabym nagrać w Polsce kilka filmików promujących sadzenie lasów, recykling, oszczędzanie energii i nakłonić do niegenerowania niepotrzebnych odpadów. Póki co przygotowuję się do konkursu Miss Earth od strony estetycznej i językowej. Pod czujnym okiem paryskiej stylistki przygotowuję garderobę i kosmetyki. Natomiast suknia narodowa i finałowa będzie przygotowana przez moją znajomą warszawską projektantkę. Jeśli macie jakieś sugestie, bardzo chętnie ich wysłucham :) Moim atutem jest doświadczenie zarówno w modelingu, jak i w konkursach piękności. Jestem pewna, że konkurs Miss Earth będzie kolejną świetną przygodą i mam nadzieję, że mój ognisty temperament udzieli się jury i publiczności. 
Dziękuję mojej cudownej managerce Serafinie Ogończyk-Mąkowskiej za ogromne wsparcie i największe dzięki Najwyższemu, że tak układa plan mojego życia, że jest ono fascynującą przygodą... :) 
Dziękuję, Magdalena Kucharska, Ambasadorka Miss Egzotica, Miss Earth Poland 2016 i pozdrawiam wszystkich Czytelników Globmiss!
 
18:22, katarzyna.zebrowska , Misstory
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 maja 2016
Wywiad z Magdaleną Ho

Magdalena Ho - reprezentantka Polski na konkursie Miss Earth 2015.

Wywiad przeprowadzony przeze mnie dla Globmiss w grudniu 2015 r.

Witam Cię Magdo! Od konkursu Miss Earth minęło kilka tygodni, pewnie zdążyłaś już nieco ochłonąć. Jak wrażenia?

Pierwsze skojarzenie, kiedy myślę o Miss Earth to zdecydowanie przygoda życia. Jestem niesamowicie szczęśliwa, że mogłam uczestniczyć w tak wspaniałym przedsięwzięciu. To doświadczenie wzbogaciło mnie pod wieloma względami i na zawsze wspomnienia zostaną ze mną. Jedno jest pewne - będę miała o czym opowiadać wnukom! :)
Ale niczym Was nie zaskoczę. Uważam, że wszystko, co się dzieje na Miss Earth, jest publikowane na portalach społecznościowych, czy przez media.

Z którą dziewczyną najbardziej się lubiłaś w trakcie zgrupowania ME? Czy atmosfera była sympatyczna, czy też dało się odczuć rywalizację?
Niezwykle zaprzyjaźniłam się z jedną z moich współlokatorek - Marią, Miss Earth Szwecji. Pomagałyśmy sobie nawzajem w codziennych przygotowaniach do konkursowych aktywności, tj. robiłyśmy makijaż czy włosy, pożyczałyśmy sobie ubrania. Byłyśmy jak siostry. Cały czas utrzymujemy ze sobą kontakt i mamy w planach wspólne wakacje. 
Atmosfera na Miss Earth była fantastyczna, ponieważ ze wszystkimi dziewczynami bardzo zżyłyśmy się ze sobą i czułyśmy się jak jedna wielka rodzina. Oczywiście jest to konkurs piękności, więc była wyczuwalna nutka rywalizacji, jednak pomimo intensywnego trybu życia bardzo dobrze się razem bawiłyśmy. Bywały również ciężkie momenty, chwile zwątpienia, tęsknota za bliskimi, ale wszystkie razem dawałyśmy sobie mnóstwo pozytywnej energii i wspierałyśmy się nawzajem.
Co Ci się najbardziej podobało w czasie zgrupowania Miss Earth i co było dla Ciebie najtrudniejsze? Jak oceniasz organizację zgrupowania?
Podczas zgrupowania najbardziej podobały mi się odwiedziny u jednego z naszych sponsorów Cocowee, gdzie spędzałyśmy aktywnie czas z osobami niepełnosprawnymi oraz robiłyśmy kartki świąteczne na aukcję charytatywną. Pomimo, iż byłam bardzo dobrze przygotowana na konkurs talentów uważam, że było to dla mnie najtrudniejsze wydarzenie ze względu na stres. Niestety nie udało mi się wygrać żadnego medalu, jednak usłyszałam wiele dobrych słów oraz zobaczyłam prawdziwe łzy wzruszenia, także czuję się spełniona :)
Nie mam żadnych zarzutów co do organizacji zgrupowania. Sądzę, że wszystko było bardzo dobrze zaplanowane i organizatorzy dbali o nas najlepiej jak mogli.

Co Cię najbardziej zaskoczyło w czasie trwania konkursu i jakie są Twoje najzabawniejsze i najgorsze wspomnienie z tego czasu? A może jest coś, czego żałujesz? 
Najbardziej zaskoczyła mnie ogromna różnica kulturowa między dziewczynami. W jednym miejscu przebywały 92 dziewczyny, każda z innego kraju! Uwielbiałyśmy opowiadać sobie o tym, jak jest w naszych krajach oraz słuchać nawzajem naszych opowieści. Świat jest niesamowicie różnorodny i ciekawy. Zdecydowanie moim najzabawniejszym wspomnieniem są wygłupy razem z Miss Szwecji każdego dnia.

Najgorsze wspomnienia mam z dnia trzeciego, kiedy złapała mnie ogromna tęsknota za rodziną oraz chłopakiem. Miałam nawet myśli, że chcę jak najszybciej wrócić, ale szybko zniknęły pod wpływem innych dziewczyn :). Niczego nie żałuję i nie będę żałowała! :)
Nieodłącznym elementem każdego konkursu piękności są krążące w kuluarach plotki, sensacyjki, skandale. Jak było na konkursie Miss Earth 2015?
Bardzo głośno było o Miss Tajwanu, która napisała do swoich dyrektorów krajowych o tym, że nie dostajemy jedzenia i jesteśmy źle traktowane. Organizatorzy Miss Earth Tajwan wrzucili na swojego fanpage’a oraz rozesłali po portalach zdjęcia rzekomego lunchu, który składał się z kanapek oraz kolacji - makaronu z sosem pomidorowym z napisem, aby ktoś ratował ich podopieczną, która jest obecnie w Austrii, gdyż jest głodzona oraz że Miss Earth oraz cała ich organizacja jest najgorsza na świecie. Chciałabym zdementować tą plotkę, ponieważ nie uważam, żebyśmy dostawały mało jedzenia. Poza tym często również chodziłyśmy na różnego rodzaju kolacje do restauracji, gdzie było bardzo wiele przysmaków :). Mogę na koniec napisać, że z pewnością nie chodziłyśmy tam głodne!
Jak oceniasz organizację gali finałowej? Jaka atmosfera panowała w trakcie samego koncertu finałowego? 
Organizację gali finałowej oceniam jako bardzo dobrą, tym bardziej, że pierwszy raz konkurs odbył się nie na Filipinach, a w Austrii. Podczas konkursu finałowego wszystko już było dopięte na ostatni guzik, także z dziewczynami została nam tylko wspólna motywacja i oczywiście… świetna zabawa na scenie! :)
Jak oceniasz werdykt jury w konkursie Miss Earth, co sądzisz o zwyciężczyni - Angelii z Filipin, czy była Twoją faworytką? Czy w trakcie zgrupowania dało się odczuć faworyzowanie jakichś kandydatek? Od czego, Twoim zdaniem, zależy sukces na konkursie Miss Earth?
Angelia jest przesympatyczną dziewczyną, aczkolwiek nie nawiązałam z nią bardzo bliskich relacji. Moją faworytką była Miss Australii, ponieważ sądzę, że posiadała wszystkie cechy, które powinna mieć Miss oraz świetnie wykorzystałaby tytuł do dobrych celów oraz projektów. Skład Top 16 nie był do końca zaskoczeniem, aczkolwiek uważam, że kilka dziewczyn bardziej zasługiwało na to, aby się w nim znaleźć. Skład Top 4 w 100% trafiłam :).

O sukcesie w konkursie Miss Earth decyduje nie tylko uroda, ale też ambicja, zaangażowanie, przebojowość i dobre nastawienie.
A jakie wrażenie wywarła na Tobie ustępująca Miss Earth, również z Filipin?
Jamie Herrell według mnie jest kobietą godną naśladowania. Wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie swoją pozytywną energią i wiecznym uśmiechem. Pomimo swoich sporych osiągnięć, 
pozostała normalną dziewczyną, dopiero na scenie przemienia się w gwiazdę.
A jak oceniasz swój występ? Czy jesteś z niego zadowolona, czy może chciałabyś coś poprawić, zmienić?
Szczerze mówiąc jestem zadowolona z mojego występu, ponieważ dałam z siebie 100% i bardzo ciężko pracowałam, aby jak najgodniej zaprezentować nasz kraj. Oczywiście zawsze może być lepiej, dlatego teraz, po konkursie, nie spoczęłam na laurach. Wręcz przeciwnie, zamierzam aktywnie działać w Polsce :)
Co przywiozłaś sobie z konkursu Miss Earth?
Przywiozłam ze sobą do kraju ogrom przepięknych wspomnień, cudownych znajomości, kontakty, przyjaźnie, które zostaną na lata, ale także pamiątki materialne. Otóż panuje na konkursie Miss Earth zwyczaj, że każda uczestniczka przywozi ze swojego kraju prezent dla reszty dziewczyn, także mam piękny upominek od każdej reprezentantki i każdy z osobna ma dla mnie ogromne znaczenie sentymentalne. W mieszkaniu mam dla nich specjalną, honorową półkę, która zawsze będzie mi przypominać o cudownym czasie spędzonym na Miss Earth.
Czy podczas konkursu otrzymałaś jakieś ciekawe propozycje? Czy ten wyjazd będzie tylko jednorazową przygodą, czy też zaowocuje jakimiś kontraktami na przyszłość?
Miejmy nadzieję, że zaowocuje, jednak wiem, że wszystko jest teraz w moich rękach. Ciężką pracą będę dążyła do spełnienia marzeń, aczkolwiek nie ukrywam, że chcę się teraz skupić na nauce, gdyż edukacja jest dla mnie najważniejsza. 
Dziękujemy Ci bardzo zarówno za ten wywiad, jak i za godne reprezentowanie Polski.
Ja również chciałabym teraz złożyć podziękowania:
* przede wszystkim dziękuję Pani Serafinie Ogończyk-Mąkowskiej za danie mi tak ogromnej szansy, za troskę przez całe zgrupowanie, za pomoc, za otuchę, za wszystko! 
* dziękuję mojemu chłopakowi Patrykowi Brdej oraz rodzicom i przyjaciołom za najlepsze wsparcie na świecie! Bez Was byłoby mi niesamowicie ciężko. Dziękuję za to, że jesteście!
* dziękuję firmie MOSH Natalii Moszyńskiej oraz firmie Desperado London za przepiękne sukienki, które na Miss Earth zrobiły furorę :)
* dziękuję moim fanom za codzienne wiadomości z miłymi słowami i otuchą, jesteście najlepsi!!!
* i dziękuję Wam - Globmiss za wsparcie i relacje :)
15:53, katarzyna.zebrowska , Misstory
Link Dodaj komentarz »
sobota, 09 stycznia 2016
Agata Bryl

Polską delegatką na konkurs Miss Intercontinental 2015 została Agata Bryl. 20-latka z Konstantynowa Łódzkiego, mierząca 174 cm wzrostu. Agata pracuje jako modelka i wizażystka, zarówno w Polsce, jak i za granicą (była modelką m.in. w Japonii). Biegle mówi w języku angielskim i włoskim. Oprócz tego zna podstawy języka japońskiego. Uwielbia podróże i japońską kulturę i nie ukrywa, że to właśnie w kraju kwitnącej wiśni chciałaby w przyszłości mieszkać. Agata ma na koncie tytuł Miss Polonia Województwa Łódzkiego 2013.

Finał konkursu Miss Intercontinental 2015 odbył się 18 grudnia w Niemczech z udziałem 62 kandydatek. Jury za najpiękniejszą uznało reprezentantkę Rosji - Valentinę Rasulovą, tytułami Vicemiss podzieliły się Miss Filipin - Christi Lynn Landrito McGarry oraz Miss USA - Brianne Bailey. Agata Bryl również odniosła sukces awansując do Top 17 konkursu.

20:40, katarzyna.zebrowska , Misstory
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15