niedziela, 28 listopada 2010
Miss Polonia 1998 na YouTube

K. Pakuła na MU '99 - prezentacja w strojach narodowych

http://www.youtube.com/watch?v=Kxnh2j79sks

I. Opęchowska na MW '98 - prezentacja w kostiumach kąpielowych i strojach koktailowych

http://www.youtube.com/watch?v=2IaUUnHzVxI

I. Opęchowska na MW '98 - prezentacja w sukniach wieczorowych

http://www.youtube.com/watch?v=X6e4pU-8OPc&feature=related

13:11, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 1998
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 lutego 2010
Izabela Opęchowska
Zdjęcia z jubileuszowego folderu: "Miss Polonia 80-lat; 1929-2009", którego jestem współautorką. Cena folderu: 30 zł. Do nabycia u mnie :) Zainteresowanych proszę o kontakt.
Wywiad z I. Opęchowską

Izabela Opęchowska - Miss Polonia 1998; reprezentowała Polskę na konkursie Miss World 1998.

Wywiad przeprowadzony przeze mnie dla oficjalnej strony konkursu Miss Polonia w październiku 2009 roku.

Jak skromna uczennica zostaje Miss

Kiedy po raz pierwszy w Biskupcu zorganizowano konkurs piękności, w 1998 roku, miałam 18 lat. Zgłosiłam się na wybory Miss Biskupca za namową nauczycielki od wychowania fizycznego. Wraz z koleżankami z klasy zdecydowałyśmy się na start w tym konkursie, który stanowił pierwszy szczebel wyborów Miss Polonia. Opłaciło się, zdobyłam tytuł pierwszej wicemiss Biskupca. Przeszłam do kolejnego etapu, wyborów Miss Warmii i Mazur. I znowu zostałam pierwszą wicemiss. Kolejnym szczeblem były ogólnopolskie eliminacje w Warszawie o udział w półfinale, a następnie półfinał, który odbył się w Siedlcach. Tam dostałam się do grona dwudziestki finalistek konkursu Miss Polonia.

10 października 1998 roku w Warszawie, w  Sali Kongresowej odbyła się wielka gala. Wtedy, w moim przekonaniu, miała jedynie dopełnić formalności, a stało się całkiem inaczej. Konferansjer ogłosił, że tytuły Miss Publiczności, Miss Elegancji oraz Miss Polonia przypadły mnie. Pamiętam, że w chwili ogłoszenia werdyktu byłam bardzo przejęta i nie mogłam uwierzyć, że skromna, nieśmiała dziewczyna z małej miejscowości, została tak wyróżniona.

W nagrodę za zwycięstwo w konkursie dostałam m.in. kolię, nagrodę pieniężną oraz samochód, Renault Megane.

Jak godziłam obowiązki Miss i maturzystki

Pierwsze dni w koronie spędziłam w Warszawie, udzielając licznych wywiadów. Potem na kilka dni wróciłam do domu i przede wszystkim do szkoły. Byłam w klasie maturalnej. W szkole spotkałam się z serdecznością i wyrozumiałością ze strony dyrektora, nauczycieli oraz kolegów z klasy. Do dzisiaj jestem im bardzo wdzięczna za pomoc przez cały rok mojego panowania.

Nie potrafię opisać w paru zdaniach tego, co się działo przez kolejne miesiące mojej kadencji, gdyż miałam bardzo dużo obowiązków, ale myślę, że zawsze starałam się pozostać sobą i prawidłowo wywiązywałam się ze swoich zadań.

Odkąd zdobyłam tytuł Miss Polonia, poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi, mądrych, ciekawych. Współpracowałam z fachowcami, którzy pokazali mi, jak się malować, ubierać, zachowywać w wielu różnych sytuacjach. Jednym z nich był doskonały fotograf - Pan Marek Czudowski. To dzięki niemu pokochałam Warszawę i postanowiłam tam studiować.

 

Jak dzięki Miss World pokochałam podróże

Wielkim plusem bycia Miss Polonią są wspaniałe podróże. Jedną z nich była podróż na wybory Miss Świata na Seszelach. To wspaniała wyspa, bardzo piękne i egzotyczne miejsce. Konkurs Miss World wspominam jednak z nutką niesmaku. Nie zostałam poinformowana o panujących tradycjach wśród jego uczestniczek. Zwyczajem było obdarowywanie koleżanek upominkami ze swojego kraju. Ja takich pamiątek nie przygotowałam. Czułam się również niepewnie, jak szara myszka, w gronie dziewczyn z całego świata, z tego względu, że byłam tak fatalnie ubrana w dniu finału.

Z całą pewnością udział w konkursie piękności był wspaniałą przygodą, dodał mi odwagi, uwierzyłam w siebie. Dzięki niemu mam ciekawe wspomnienia, zapoczątkował moją pasję - podróże. Zwiedziłam już Brazylię, Chiny, Malezję, Bliski Wschód, Afrykę, większą część Europy itp.

 

 

 

Jak potoczyło się moje życie po przekazaniu korony

Teraz mieszkam w Warszawie. Ukończyłam prawo i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Wyszłam za mąż za wspaniałego człowieka i adwokata. Mamy 3,6 letniego synka i 1,3 miesięczną córeczkę. W przyszłości chciałabym być sędzią. Jak już wspominałam, uwielbiam podróżować, kocham żeglować, a szczególnie kocham Warmię i Mazury. Tam się urodziłam i wychowałam, i dlatego każdy wolny czas spędzam tam z moją wspaniałą rodzinką.

Nadal interesuję się konkursem Miss Polonia. Jak tylko czas pozwala, śledzę finałowe gale i wybieram swoją faworytkę, oczywiście w domu przed telewizorem. Moim zdaniem konkurs Miss Polonia bardzo się zmienił. Trudno jest mi się wypowiadać w tej kwestii, czy to zmiana na lepsze, czy na gorsze. Natomiast, jeżeli mogę dodać coś od siebie, to wydaje mi się, że dostrzegam pozytywne zmiany w dobrym guście i tonie, wizerunku i dbaniu o dziewczyny, a szczególnie o Miss Polonię.

Konkursowi Miss Polonia w 80-tą rocznicę Urodzin życzę dalszych 80-ciu lat kontynuacji w doskonałej formie, stylu i smaku.

19:57, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 1998
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 16 lutego 2010
Miss Polonia 1998
Strona z jubileuszowego folderu: "Miss Polonia 80-lat; 1929-2009", którego jestem współautorką. Cena folderu: 30 zł. Do nabycia u mnie :) Zainteresowanych proszę o kontakt.
czwartek, 30 lipca 2009
Miss Polonia 1998

Finał Miss Polonia '98

Organizator: Biuro Miss Polonia

Data i miejsce: 10 października 1998 r.; Sala Kongresowa PKiN w Warszawie

Prowadzenie: K. Mielańczuk

Gwiazdy wieczoru: Caro Dance, T. Wojnowicz, Julita i Paula, A. Lipnicka, Norbi, Czarno-Czarni

Jury: J. Antkowiak, J. Komorowska, R. Korzeniowski, E. Braun, E. Lutczyn

Laureatki:

Miss Polonia - Izabela Opęchowska

Vicemiss Polonia - Katarzyna Pakuła i Agnieszka Stolarczyk

Konkursy międzynarodowe:

  • Izabela Opęchowska - Miss World '98 (Seszele)
  • Katarzyna Pakuła - Miss Universe '99 (Trynidad & Tobago)
  • Agnieszka Stolarczyk - Miss Europe '99 (Liban)
***

Rok 1998 okazał się szczęśliwy dla kolejnej maturzystki. W Sali Kongresowej w Warszawie, 10 października, MISS POLONIA '98 została, pokonując 19 rywalek,  IZABELA OPĘCHOWSKA z Biskupca, stając się najbardziej znaną mieszkanką tego niewielkiego miasteczka. Osiemnastoletnia blondynka mierzyła w chwili wyboru aż 181 cm wzrostu. W nagrodę Izabela otrzymała samochód Renault Megane oraz możliwość wyjazdu na Seszele na konkurs Miss World. Ale całe Top 3 z 1998 roku miało okazję reprezentować Polskę na międzynarodowych konkursach piękności. I Vicemiss Polonia - Katarzyna Pakuła ze Świdnika pojechała do Trynidadu i Tobago na wybory Miss Universe '99, a II Vicemiss Polonia, studentka germanistyki na UAM w Poznaniu - Agnieszka Stolarczyk z Poznania do Libanu na Miss Europe '99.

Więcej

Czytaj także

Zobacz

10:20, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 1998
Link Dodaj komentarz »