niedziela, 20 września 2015
Zdjęcia od M. Chmielowskiej

Zdjęcia z prywatnego archiwum Marceli Chmielowskiej - II Vicemiss Polonia 2011, reprezentantki Polski na konkursie Miss Universe 2015

Zdjęcia od M. Chmielowskiej

Zdjęcia od M. Chmielowskiej

Zdjęcia od M. Chmielowskiej

09:39, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2011
Link Dodaj komentarz »
sobota, 08 listopada 2014
Wywiad z M. Chmielowską

Marcela Chmielowska - II Vicemiss Polonia 2011, Miss Poland Universe 2014

Wywiad przeprowadzony przeze mnie dla Globmiss w listopadzie 2014 r.

Marcela Chmielowska była jedną z faworytek konkursu Miss Polonia 2011. Typowano ją nawet do korony. Ostatecznie nie wygrała, zajęła 3 miejsce, zdobywając tytuł 2 Wicemiss Polonia 2011.

Kiedy usłyszałam werdykt, czułam radość, a tytuł 2 Wicemiss Polonia 2011, jak również wszystkie tytuły, które zdobyłam na wcześniejszych etapach, uważam za sukces, o którym będę opowiadać swoim dzieciom i wnukom. Myślę, że każda finalistka czuje się w pewien sposób wygraną, a już miejsce w pierwszej trójce to w ogóle super wyróżnienie! Jestem dumna i szczęśliwa, że udało mi się dojść tak wysoko. Choć mój tytuł nie przysparzał mi kompletnie żadnych obowiązków, to jednak bonusem była dla mnie ogromna ilość gratulacji oraz przemiłych i ciepłych słów jakie otrzymałam od rodziny, znajomych, a także zupełnie obcych mi ludzi z całej Polski, jak i z zagranicy.
Marcela wspomniała o tytułach, które zdobyła na wcześniejszych etapach. Jaka zatem była jej droga do ogólnopolskiego finału?

Pamiętam pierwszy etap - konkurs regionalny Miss Polonia Ziemi Sądeckiej w Nowym Sączu. Czułam dużą tremę przed wyjściem na scenę, jak i w trakcie całej gali. Kolejne etapy poszły już na tyle "gładko" pod tym względem, że w trakcie finału Miss Polonia 2011 nie czułam tremy. A wzięłam jeszcze udział w Miss Polonia Małopolski oraz w ogólnopolskim ćwierćfinale i półfinale w Białymstoku, które ostatecznie zapewniły mi miejsce w ścisłym finale.
Każdy etap konkursu, który przeszłam, wiązał się z jakimiś emocjami. Uważam, że każdy też nauczył mnie wielu rzeczy. Mianowicie jak się prezentować na scenie, jak pozować do zdjęć, uśmiechać się, itp. W moim przypadku, kiedy nigdy wcześniej nie miałam styczności ze sceną, te wszystkie "próby" (szczeble konkursu) nauczyły mnie jak najlepiej zaprezentować się na finale, na co zwracać uwagę oraz przede wszystkim nauczyły mnie istotnej rzeczy, jak wygrać z tremą - trzeba stawić jej czoła.
A dlaczego w ogóle Marcela zdecydowała się na start w konkursie Miss Polonia? Czy ktoś ją do tego nakłonił, czy też była to jej własna decyzja?

Wybory Miss nie znajdowały się nigdy w kręgu moich zainteresowań. Mimo wszystko mój start w konkursie piękności to nie był przypadek. Świadomie zgłosiłam się na eliminacje ponieważ byłam ciekawa jak to wygląda od środka i oczywiście chciałam się sprawdzić.
W późniejszych etapach kibicowała już rodzina i przyjaciele. Miss Polonia był wtedy jedynym konkursem, jaki znałam, więc nie widziałam innej alternatywy.
Co było dla mnie największą motywacją do udziału w tych wyborach? Nagrody to raz, ale przede wszystkim motywem były podróże oraz możliwość reprezentowania Polski na konkursie międzynarodowym.
Jednak na spełnienie swoich nadziei, mimo bardzo wysokiej lokaty w finale krajowym musiałam czekać aż 3 lata... Dopiero teraz będę reprezentowała Polskę na konkursie Miss Universe i jest to dla mnie olbrzymim wyróżnieniem. :)
Poznajmy zatem bliżej Marcelę Chmielowską. Jaka jest aktualna Miss Poland Universe?

Mam 23 lata. Mieszkam w Krakowie i studiuję prawo. W tej chwili jestem już na V roku. Jestem szczęśliwa, kocham swoje życie, wszystko układa się tak, jak tego chcę. Mam dużo planów i pomysłów, które na bieżąco realizuję.
Muszę przyznać, że od dłuższego czasu nie mam zbyt wielu wolnych chwil. Od dwóch lat prowadzę firmę zajmującą się sprzedażą ubrań dla kobiet. Rozwijamy również kolejny temat, jakim są suplementy diety dla kobiet, upiększające od wewnątrz – z początkiem października rusza sprzedaż i m.in. dlatego w październiku przeprowadziłam się do Warszawy.
W wolnych chwilach najlepiej odpoczywam na świeżym powietrzu w gronie najbliższych mi ludzi. Jestem spokojną, a równocześnie upartą osobą, która dąży do wyznaczonych sobie celów. Moje zainteresowania i zarazem plany skupiają się wokół tego, aby robić w życiu to, co sprawia mi przyjemność, a jednocześnie zapewnia mi bezpieczeństwo finansowe. W najbliższej przyszłości chciałabym skończyć studia i rozwijać się zawodowo.
Moje marzenia są dosyć prozaiczne, chciałabym po prostu aby wszyscy, których kocham, zawsze byli szczęśliwi oraz, by zawsze to co sobie postanowię, zrealizowało się
Wróćmy do konkursu Miss Polonia. Jak spokojna, ułożona Marcela wspomina przedfinałowe zgrupowanie, no i jego zwieńczenie, czyli finałową galę?

Zgrupowanie przed finałem jest bardzo przyjemne, lecz momentami jest się niewyspanym i zmęczonym. Dziewczyny mają dużo zajęć. Oprócz tych choreograficznych, są również konferencje prasowe, sesje zdjęciowe, przymiarki kolekcji finałowych. To wszystko wymaga dużo pracy i energii, ale organizatorzy zawsze dbali o to, by niczego nam nie brakowało.
Atmosfera w trakcie zgrupowań, jak i w trakcie finału była bardzo dobra. Nie czuć było współzawodnictwa, nikt nikogo nie faworyzował, ani nikt nikomu nie podkładał "szpilek w szpilkach". Wszystkie byłyśmy traktowane równo.
Gala finałowa? Mogę ją opisać jednym zdaniem: wszystko działo się bardzo szybko i sprawnie! :) Wydaje mi się, że jedynym stresującym momentem podczas Finału mogły być pytania, których wcześniej nie znałyśmy, ale mimo to wszystkie dobrze sobie z nimi poradziłyśmy.
No i najważniejszy, najbardziej oczekiwany moment – końcowy werdykt. Telewidzowie zdecydowali - koronę Miss Polonia 2011 otrzymała Marcelina Zawadzka z Malborka. Czy i Marcela właśnie ją typowała do zwycięstwa?

Marcelina to piękna kobieta, która była wtedy najlepiej przygotowana do tego, by zostać Miss Polonia. Sprawdziła się świetnie w tej roli, co potwierdził również werdykt na Miss Universe. Kibicowałam jej mocno i bardzo się cieszę, że awansowała do Top 16. Uważam że był to świetny wybór.
Czy Marcela nie żałuje przygody z konkursem Miss Polonia? Czy było warto?

Oczywiście, że warto! Dzięki niemu stałam się pewniejszą siebie osobą. Udział w konkursie Miss Polonia to super przygoda, którą będę miło wspominać.
Mogę też powiedzieć, że było to ważne wydarzenie w moim życiu, które dostarczyło mi niezapomnianych wspomnień na wiele, wiele lat :)
No a przede wszystkim dzięki sukcesowi na konkursie Miss Polonia będę miała zaszczyt reprezentować Polskę już w styczniu na 63. konkursie Miss Universe!
No właśnie. Przed Marcelą wielka próba. Udział w jednej z najważniejszych tego typu imprez na świecie - wyborach Miss Universe. Wprawdzie do gali jeszcze kilka miesięcy, ale może rozpoczęła już przygotowania? I jaki stawia sobie cel przed wyjazdem?

Bardzo się cieszę, że mogę pojechać na konkurs Miss Universe. W przygotowania zaangażowanych jest mnóstwo osób, w tym również moi najbliżsi, którym chciałabym za wszystko bardzo podziękować. Przygotowuję się pomału do zgrupowania, ćwiczę oraz myślę intensywnie na temat sukienki finałowej i stroju narodowego. Czytam dużo na temat konkursu Miss Universe, jego specyfiki i przyznam, że jest on bardzo nieprzewidywalny i nietypowy. W kontekście stawianych na nim wymagań, moim atutem jest na pewno pewność siebie oraz niepodważalne poczucie własnej wartości, wadą zaś jest spóźnialstwo - ale pracuję nad tym :) Moim celem jest pokazanie, że Polki to piękne, pewne siebie, mądre kobiety.
Wiadomo, że bardzo ważnym aspektem na konkursach międzynarodowych jest garderoba. Czy Marcela zdradzi, w jakiej sukni wystąpi na preeliminacjach i finałowej gali, jaki strój narodowy zaprezentuje?

Niestety póki co nie mogę nic powiedzieć na temat sukni finałowej oraz stroju narodowego, ponieważ cały czas trwają rozmowy na ten temat. Finał Miss Universe odbędzie się w styczniu na Florydzie. Jest tam ciepło i słonecznie przez cały rok, średnia temperatura w styczniu wynosi ok. 20 stopni, więc będę kompletowała garderobę dostosowaną do takiego klimatu.
Będziemy zatem bardzo uważnie śledzić przygotowania Marceli, potem całe jej zgrupowanie i ściskać kciuki w czasie finałowej gali.

A ja korzystając z okazji dziękuję wszystkim ludziom, którzy angażują się w to przedsięwzięcie, przede wszystkim moim najbliższym, organizatorom regionalnym i wojewódzkim. Wszystko, co się teraz wokół mnie dzieje, jest naszą wspólną pracą i jestem za to bardzo wdzięczna.
08:13, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2011
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 17 listopada 2013
Zdjęcia od M. Chmielowskiej

Zdjęcia z prywatnego archiwum Marceli Chmielowskiej - II Vicemiss Polonia 2011

Zdjęcia od M. Chmielowskiej

Zdjęcia od M. Chmielowskiej

Zdjęcia od M. Chmielowskiej

Zdjęcia od M. Chmielowskiej

Zdjęcia od M. Chmielowskiej

11:07, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2011
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 01 września 2013
Zdjęcia od A. Krupy

Zdjęcia z prywatnego archiwum Anny Krupy - I Vicemiss Polonia 2011

Zdjęcia od A. Krupy

Zdjęcia od A. Krupy

Zdjęcia od A. Krupy

11:18, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2011
Link Dodaj komentarz »
sobota, 31 sierpnia 2013
Zdjęcia od A. Krupy

Zdjęcia z prywatnego archiwum Anny Krupy - I Vicemiss Polonia 2011

Zdjęcia od A. Krupy

Zdjęcia od A. Krupy

Zdjęcia od A. Krupy

08:40, katarzyna.zebrowska , Miss Polonia 2011
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4